Dzień zaczął się dość mroźnie (-2 na termometrze), ale zapał do strzelania i tak w nas nie wygasł i stawiliśmy się z karabinkami z regulaminowymi 16,3J przy figurkach w gronie znajomych, kolegów i przyjaciół z całej Polski jak i innych zakątków Świata. Ale czy naszym reprezentantom udało się uniknąć niżu “Sabina”?

Zawsze w Jaworznie można było spotkać ciężkie śnieżne warunki, lecz w tym roku było “piękne lato zimową porą” 🙂

Tak oto pięknym akcentem na lini startowej w Jaworznie na strzelnicy DSSR zjawiło się 90-ciu zawodników w różnych dyscyplinach, a mianowicie: FT, HFT1 oraz HFT2.


W reprezentacji DGST Beaver stawił się:

Marcin Markisz

Tomasz Merski, który się niestety nie załapał na zdjęcie… oraz mieszkańcy Dolnego Śląska: Tomasz Widła, który także się niestety nie załapał na zdjęcie,

Damian Orzoł

Oraz Maciej Fałkowski

Co do samych zawodów to warunki były zmienne, a mianowicie samo zerowanie było w budynku strzelnicy DSSR w temperaturze <0, potem stopniowo zaczęło się ogrzewać nawet do +7, co samo w sobie było pierwszym wyzwaniem dla strzelców terenowych, bo jak wiadomo temperatura dla elementów metalowych oraz dla gazów jakim jest sprężone powietrze ma wiele współczynników na które trzeba wziąć poprawkę. Osoby, które strzelają zimą czy to ze sprężyn czy to z PCP niestety muszą znać specyfikę swoich karabinków i odpowiednio dobierać poprawki pod temperaturę otoczenia.

Sam tor wymagał wielkich umiejętności obserwacyjnych, ponieważ mogło się wydawać, że jest całkowity brak wiatru, lecz śrut był na dalekich dystansach dość mocno znoszony, aby nie było także za łatwo zrywały się dość mocne podmuchy wiatru nawet do 2 m/s i trzeba było wszystko mieć na uwadze.

Organizatorom należą się też gorące brawa – figurki były bardzo dobrze dobrane pozycyjnie i super widoczne, ALE trzeba było dobrze przemyśleć pozycję, aby żaden krzaczek lub drzewo nie przeszkadzało na trasie lotu śrutu. Co do figurek znajdowały się także ciekawe pomysły takie jak: Szyb kopalniany, który miał tylko mocno zarysowany punkt KZ i był mocno wybrakowany po bokach, także pojawiła się słynna rakieta, która po trafieniu wyglądała jakby odleciała i po chwili spadła, i wiele, wiele innych ciekawych figurek.

Co do wyników?

FT
1. Radosław Rozum
2. Robert Szambelan
3. Grzegorz Grabowski

HFT1
1. Krzysztof Spaleniak
2. Gerard Cebula
3. Dariusz Kida

HFT2
1. Dawid Dyrcz
2. Sławomir Wiśniewski
3. Dariusz Cieślak

JUNIOR
1. Zofia Krupa
2. Grzegorz Wiśniewski

Tym razem możemy pogratulować wygranym i oczekiwać na następne zawody, na których napewno pojawią się nasi reprezentanci.

Czyli do zobaczenia w Czechach w  Fabryce JSB w miejscowości Bohumin.


Wyniki

Zdjęcia udostępnił Marek Zborek