Strefa Beaver

Pełna wersja: Silhouette
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Panie i Panowie.Chciałbym poruszyć temat tak zwanych sylwetek a mianowicie w regulaminie jest napisane że stojaki mogą mieć wysokość między 60 a 110 cm. po moich obliczeniach wywnioskowałem że każdy tor mógłby być ustawiony w jednym rzędzie tylko z różnicą wysokości regulamin tego nie zabrania ale życie pisze różne scenariusze więc moje pytanie czy jest to możliwe.
Cytat:po moich obliczeniach wywnioskowałem że każdy tor mógłby być ustawiony w jednym rzędzie tylko z różnicą wysokości 

Weź pod uwagę duże różnice wzrostu pomiędzy zawodnikami. Niech mnie ktoś poprawi ale dotąd nie widziałem toru tak ustawionego.
Jacku, w jednym rzędzie, czyli bez rozsuwania stolików jednego toru na boki? Bywało i takie ustawienie (raz czy dwa tak strzelałem), ale powoduje to brak widoczności figurek na kolejnym stoliku w razie pudła. Trzeba się było mocno nabiegać, żeby zestrzelić dalsze stoliki. To już lepiej je lekko rozsunąć, powiedzmy o połowę szerokości.
Panowie między pierwszym stolikiem a ostatnim jest 50 cm różnicy a to daje duże pole manewru. Wysokość zawodnika nie ma znaczenia bo przepis nie mówi jednoznacznie że wszystkie stoliki mają być na jednakowej wysokości wszystko chyba zależy od organizatora i też nie określa czy stoliki mają być rozsunięte na pewno jest wygodniej a pytam z czystej ciekawości czy można bo według maksymy ;co nie jest zabronione jest dozwolone'' jest to jakieś utrudnienie w zajmowanej pozycji ze względu na różnicę wysokości ale nikt nie mówi że ma być łatwo.
jacku, weź pod uwagę, że przy takim ustawieniu - jeden stolik za drugim - mocno rośnie prawdopodobieństwo strącenia figurek z dalszych stolików w przypadku pudła.
Widzisz Pawle dzisiaj w pracy też o tym pomyślałem że może się tak zdarzyć więc pomysł jest taki sobie ale zapytałem bo byłem ciekawy czy się da a dopiero później włączyłem logiczne myślenie ale dzięki za odpowiedzi może wymyślę jakiś sposób aby zasłonić każdy stolik z osobna przed taką ewentualnością .
Coś mi się wydaje , że stoły "siluetek" będą potrzebne Wink
Sprzęt mam, miejsce mam  Smile Kupić materiał i mogę działać !
Myślimy o samodzielnej organizacji na MP?
(01-28-2019, 08:00)PawelW napisał(a): [ -> ]Myślimy o samodzielnej organizacji na MP?

Raczej nie, na MP mamy już dogadaną ekipę z Januszem na czele Rolleyes
Stron: 1 2