Strefa Beaver

Pełna wersja: Luneta do FT
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A to w takim razie pytanie do FT.
Czy optyka Hawke Sidewinder 8-32x56 którą aktualnie posiadam jest wystarczająca na FT czy lepiej na coś lepszego pozbierać?(przepraszam Marcin za pomyłkę, ale ta optyka co mówiłem to zapomniałem, że oddałem tacie do myślistwa)
Wg mnie, trochę za słaba do FT. Pamiętaj, w naszym strzelaniu są w sumie 2 sprawy najważniejsze: znajomość trajektorii i prawidłowa ocena odległości. Luneta ma Ci w tej drugiej pomóc. Im większe powiększenie i średnica obiektywu tym mniejsza głębia ostrości, a to bardzo pomaga w ocenie odległości...
Będziesz na zawodach to każdy da Ci popatrzyć przez swoje szkło, zobaczysz z czego się strzela FT.
Choć dobór to indywidualna sprawa. 
Jak pisał Sławek, luneta jest istotnym elementem i ma zawodnikowi pomagać a nie przeszkadzać. Póki co na początek starczy, ale raczej z czasem...
Nie strzelam FT ale się wypowiem: powiększenie x32 jest za małe by dobrze domierzyć krytyczny dystans 40 - 50 metrów. Na początek, by w ogóle wystartować trzeba coś mieć ale standardowe BigNikko, które teraz chodzi na beżowym za mniej niż 2000 to absolutne minimum.