Strefa Beaver

Pełna wersja: Dobry trening to podstawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Hej,
Od jakiegoś czasu poszukuje dobrych źródeł treningów nie tyle co strzelania, co bardziej siłowych, aby zmniejszyć zmęczenie organizmu oraz poprawić skupienie.

Temat z linku może stary ale podzielę się z wami, bo może komuś się przyda.
http://osirbogatynia.pl/osir/index.php/s...-makrocykl

Ja tam ćwiczę i mam nadzieje, że da to jakieś efekty ?
Na pewno przyniesie rezultaty ,jako że pół życia spędziłem na uprawianiu sportu widzę obiektywnie jak moja forma fizyczna wpływa na moje wyniki strzeleckie .
Strzelectwo, niezależnie od rodzaju wymaga pewnego balansu. W grę wchodzi wiele czynników gdzie nasza forma fizyczna ma znaczenie. Niestety, gdy w głowie coś siedzi - problemy w pracy czy też domu, od razu się odbije na wynikach.
Balans - to jest to czego szukamy Smile
(10-31-2019, 10:41)joker napisał(a): [ -> ]Hej,
Od jakiegoś czasu poszukuje dobrych źródeł treningów nie tyle co strzelania, co bardziej siłowych, aby zmniejszyć zmęczenie organizmu oraz poprawić skupienie.

Temat z linku może stary ale podzielę się z wami, bo może komuś się przyda.
http://osirbogatynia.pl/osir/index.php/s...-makrocykl

Ja tam ćwiczę i mam nadzieje, że da to jakieś efekty ?
Treningi siłowe pomogą Ci w ogólnym rozwoju formy i utrzymaniu ( oby jak najdłużej)  zdrowia. Co do strzelania...Takie treningi mają sens w przypadku strzelectwa sportowego. Konkurencja Kpn 10 to około 60 minut stania w miejscu bez zmiany położenia stóp. Do dzisiejszego dnia pamiętam jak mnie piekły stopy po treningach pod okiem Tadzia Tuleckiego w naszym głogowskim LOK-u. Wracając do tematu, w HFT "siłka" tak ! Dla postaw wymuszonych - stojąca i klęcząca. Tu potrzebna jest tzw. statyka czyli bezruch  Big Grin A kondycja i "wyćwiczone" mięśnie nie zaszkodzą, a pomogą.  Większość postaw w HFT to "dowolna" czyli leżąca i tu kondycja i siła nie są tak istotne.  Ćwicz siłkę i trenuj strzelectwo, ale tylko HFT  Cool W sportowym jest za duże "parcie na szkło" Pozdrawiam sindbad.
Trening siłowy nie zaszkodzi Tongue a jak już to tylko pomoże Smile
[attachment=373]Panowie w moim mieszkaniu jest 11,5 metra.Dzisiaj trochę poćwiczyłem stojaka a oto wyniki tam gdzie strzałka strzelałem z poprawką na odległość.Co o tym sądzicie.
Strzelałeś z w paralaksie czy miałeś mydło?
Sławek coś konkretniej bo nie kumam tego z w .
Kręciłeś paralaksą do wyostrzenia na ten 11.5m?
Jeżeli nie kręciłeś (jak sądzę) to pamiętaj, że w tym dystansie bardzo łatwo o błąd paralaksy...
Więcej nie podpowiem, bo strzelasz stojaki lepiej ode mnie Smile
Karabinek mam ustawiony jak na zawody bez kręcenia a o tej paralaksie muszę chyba trochę poczytać więcej.
Stron: 1 2 3