Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAKISIŁEM .... :)))
#1
Liczę na to, że przyszły sezon strzelectwa HFT będzie już normalny.  Mając na uwadze Wasze przychylne komentarze na temat Basi i mojego bigosu, zakisiłem dzisiaj pierwsze 10 kg kapusty. Za jakiś tydzień następne 10 kg. Przeprowadzam mały eksperyment z kiszeniem kapusty w główce ( Yamrt Ty wiesz..... Smile ) Zobaczymy co z tego wyjdzie. O postępach będę informował.
Wiem, temat z dupy, ale nikt już prawie nic nie pisze. Forum ledwo dycha. Napiszcie coś.
Odpowiedz
#2
No dobra skoro tak to ja dzisiaj zrobiłem pięć słoiczków z grzybkami jutro też jadę może się poszczęści i zrobię mały zapasik na nasze spotkania wieczorne przed zawodami.O kapuście w całości czytałem ale ja nie mam gdzie jej przetrzymywać, ponoć jest rewelacyjna oczywiście piszę się na ewentualną degustację.
Odpowiedz
#3
Ha robię zapasy śrutu ? ale z kiszeniem trochę zaczekam.
Odpowiedz
#4
O matko już się przestraszyłem jak przeczytałem tytuł tematu "ZAKISIŁEM" i pomyślałem becikowe i pincetplus bo jak wiecie Darek pazerny jest . A tu kapusta super . Tylko jedno pytanie czy ubijałeś stopami i ile dni nie były myte bo jak wiesz brud na stopach jest kluczowym katalizatorem kiszenia. O krucze Sławek już nie będzie jadł
Odpowiedz
#5
Cytat:Przeprowadzam mały eksperyment z kiszeniem kapusty w główce 
z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy na poznańskich Rynkach można było kupić całe główki kiszonej kapusty, robiło się z nich specyficzne gołąbki - nie takie z ryżem i mielonym mięsem a z grzybami i kaszą,

Jak jesteśmy przy kulinariach testuję na sobie miód Manuka i pastę drożdżową Vegemite
Wrażenia smakowe bardzo interesujące: miód, który nie smakuje jak miód, a pasta przypomina w smaku maggi.
Jako, ze lubię eksperymenty kulinarne nie boje się 'efektów ubocznych'  Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości