Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Start - czyli jak zacząć.
#31
Ps. @ Sindbad z doświadczenia wiem, że wolne terminy na egzamin znikają w 5 minut od otwarcia zapisów więc jeśli chcesz się "załapać" to proponuje czatować zaraz po ich otwarciu Smile

Hehe  Smile Wiem jak to działa. Ale to świadczy tylko o tym jak wielu stara sie o pozwolenie na "ostrą". Egzaminy coraz trudniejsze i coraz bardziej drogie. Daje do myślenia.
Odpowiedz
#32
Cześć,

Ze względu na pewne problemy rodzinne cały proces "trochę" mi się przedłużył... nie mniej w tamtym tygodniu odebrałem list z WPA z decyzjami i promesami i jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia sportowego i sportowego do celów kolekcjonerskich.

Podsumowując koszty:
-520 zł wpisowe i składka do klubu,
-10 zł składka w klubie kolekcjonerskim,
-500 zł kurs,
-460 zł patent,
-80 zł lekarz do patentu,
-540 zł badania do pozwolenia,
-2 x 240 zł - opłata za wydanie decyzji
-13 x 17 zł za wydanie 13 promes,
-10 zł za decyzje "dopuszczenie do posiadanie broni"
Razem wyszło 2821 zł ale... przez to rozciągałem cały proces na "rok" to dochodzi jeszcze kolejne 500 zł składki do klubu sportowego, 10 zł składka do klubu kolekcjonerskiego, 360 zł za zrobienie kompletu zawodów a więc razem cała impreza wyniosła mnie 3691 zł dużo (da się taniej) ale warto było Smile

Natomiast roczne koszty utrzymania na ten moment to:
-500 zł składki do klubu sportowego, 10 zł składki do klubu kolekcjonerskiego, 360 zł komplet zawodów z bronią klubową (a przynajmniej było tyle w tamtym roku) a więc 870 zł rocznie i tutaj znowu da się sporo taniej zmieniając klub na tańszy, ale Śląsk przynajmniej dla mnie jest wygodny.

Co do samego składania dokumentów do WPA wysłane listownie, jakiś tydzień później wizyta dzielnicowego swoją drogą całkiem sympatyczna, nie cały miesiąc po wysłaniu kompletu wniosków dostałem list z decyzjami.

Teraz pozostał zakup szafy i pierwszej sztuki broni, którą za pewne będzie Beretta apx a1

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenie na strzelnicy,

Andrzej P.
Odpowiedz
#33
No tanio nie jest ale marzenia nigdy tanie nie były. Ważne że się udało. Życzę celnego oka i nie drżącej ręki.
Odpowiedz
#34
Ileż trzeba determinacji i zapału żeby mieć karabin podziwiam i życzę sukcesów .
Odpowiedz
#35
Wygląda jak droga seminarzysty do stołka biskupa.... Gratuluję samozaparcia i życzę radochy ze strzelania.
Odpowiedz
#36
Dzięki Panowie za gratulacje.

Tylko takie małe sprostowanie... z opisu faktycznie wygląda to jak droga przez mękę (ale to przez to, że przez ostatnie 8 miesięcy miałem głowę zajętą zupełnie czym innym).
Tak na prawdę wszystko da się spiąć nawet w 4-6 miesięcy z czego 3 to obowiązkowy staż w klubie wymagany do zapisu na egzamin na patent strzelecki...
Natomiast samo WPA Wrocław po zakorkowaniu jakie miało związek z wybuchem wojny za wschodnią granicą pracuje już bardzo sprawnie (od złożenia wniosku do otrzymania decyzji niecały miesiąc i to bez zbędnego marudzenia dopytywania itp.)

A więc jeśli ktoś się zastanawia to z czystym sumieniem polecam bo warto Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości