Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar J
#11
Na którymś filmie producenta Walther widziałem że na test karabinka wkładali H&N Barracuda a na MP w Kaletach kolega z grupy też miał LGU i strzelał H&N FTT. Według jego obserwacji w LGU latał lepiej niż Exact więc kupiłem paczkę H&N na próbę ale po pierwszych kilku strzałach zobaczyłem że wszystkie lecą około 0.75Dota w lewo !????! Włożyłem Exacta wszystko git znowu H&N leci w lewo więc dałem sobie spokój. Na 30m lepsze skupienie zrobiłem jednak na H&N tyle że przy moich umiejętnościach ciężko mówić o dobrej powtarzalności bo popełniam jeszcze sporo błędów hehe
Odpowiedz
#12
Strzelaj śrutem który daje najlepsze skupienie. To że leci w lewo to norma po zmianie śrutu.
Od tego jest regulacja w lunecie. Każdy śrut lata inaczej.
Duży rozrzut masz w prędkości, może musi się karabin ułożyć po tych poprawkach?
Odpowiedz
#13
Zbadam wszystko po kolei. Zacznę od śrutu, mam resztki Exacta 4.51, 4.52, 4.53, QYS Streamlined, H&N FTT jeżeli na którymś energia będzie stabilna to znamy przyczynę jeśli nie to przekładam sprężynę i znowu testuję. Mam jednak pytanie bo ta stabilna energia w sprężynie to + - ile m/s ??
Odpowiedz
#14
Nasz pierwszy MŚ Krzysiek Siuda próbował na życzenie swojego sponsora strzelać z LGU i też miał problem z podejściem do 16J. Część swoich 'zmagań' opisał na beżowym ale więcej mówił prywatnie na zawodach. Wg. Niego to konstrukcja niedopracowana i jak mówi przysłowie 'wyżej nerek nie podskoczysz'.
Co do stabilnej Vo to my na ProSporcie mieliśmy +/- 2 m/sek
Odpowiedz
#15
Muszę pogadać z kolegą on jest inżynierem konstruktorem może to pomierzy i obliczy. Wydaje mi się że mamy tu do czynienia z brakiem wiedzy a nie z wadą konstrukcyjną.
Odpowiedz
#16
(11-07-2022, 12:04)Hans napisał(a): kolegą  on jest inżynierem konstruktorem
Nieśmiało spytam ale to z wielką nieśmiałością konstruktorem czego ? Wink
Odpowiedz
#17
Konstruktorem maszyn. Wiesz to taki kolega w wieku mojego świętej pamięci dziadka z świetnym tekstem ,,zaraz to policzymy”
Odpowiedz
#18
Rozebrałem wczoraj LGU i zauważyłem trzy rzeczy:
1-smar z prowadnicy był całkowicie ściągnięty na jej początek
2-sprężyna siedzi bardzo! ciasno na prowadnicy.
3-w cylindrze było sporo smaru silikonowego (chyba). Uszczelka tłoka od czoła była cała mokra więc wytarłem nadmiar.
Sławek mówił mi że prowadnica powinna dać się wyciągnąć dwoma palcami bez większego oporu a ja musiałem się trochę z tym naszarpać jednocześnie kręcąc sprężyną na prowadnicy myślę że punkt 1 jest tego skutkiem. Zamieniłem na sprężynę z LGV która wchodzi na prowadnice zgodnie z tym co mówił mi Sławek.
Temat zapachu palonej nafty(dizekla) pewnie teraz zniknie.
Jak zdążę to zrobię dzisiaj test na chrono
Odpowiedz
#19
Trafiłem! Zamiana sprężyny na tę z LGV i mamy powiedzmy stabilną prędkość +-5m/s. Przy okazji zrobiłem pomiar 15strzałów na JSB Exact 4.52 średnia 15.1J, 4.53 średnia 14.6J i HN FTT średnia 14.3J. Idąc tropem Exacta to 4.51 mogło by dać około 15.5J a 4.50 około 16 ha w życiu bym nie powiedział że może być aż taka różnica.
Odpowiedz
#20
https://youtu.be/hQsnVWPWS1Y
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości