Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar J
#21
Masz jeszcze napięcie wstępne. Sprężyna wtedy zwiększa swą wewnętrzną średnicę.
Pierwsza prowadnica z filmu według mnie trochę za lużna, druga może być odrobię ciasna. Do mojego karabinu zamawiam u Eresa sprężynę z prowadnicą.
Nie mam na tą chwilę lepszego miejsca do zakupów.
Odpowiedz
#22
Nigdy nie dobierałem sprężyny do karabinka a tym bardziej nie ustawiałem J. Na ten moment nie mam o tym żadnego pojęcia więc się nie zabieram. Dużo piszą na forach o liczeniu zwojów, długości sprężyny, zarabianiu końców, napięciu wstępnym itp ale już się przekonałem że znaczna większość takich informacji jest od ludzi którzy nie mają pojęcia co robią czyli piszą bzdety. Zostawię karabinek tak jak jest teraz do zawodów w Dzierżnie bo strzela całkiem przyjemnie, może tam ktoś z Beaverów będzie miał ochotę rzucić okiem na Walthera Smile
Odpowiedz
#23
Co do śrutu polecam uważnie poszukać i poczytać
https://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=17...a#p1781836
Odpowiedz
#24
Ostatnio zdałem sobie sprawę że na ostatnich zawodach w Mikstacie strzelałem mając 13.5J i dlatego coś mi nie grało. Z wyjazdem do Bohumina na dobranie śrutu to super pomysł też bym się pisał na taki wyjazd.
Odpowiedz
#25
Szlag mnie trafia z tym LGU !!!! Przyszedłem dzisiaj na strzelnice robie pomiar 20 strzałów 15.1J średnia. Po godzinie strzelania 14.4J… po 2 godzinach średnia 13.9… standardy jak Hatsan za 700zł ręce mi opadają. Macie koledzy jakieś pomysły ?
Prawie cała paczka dzisiaj poszła i brakuje mi już nerwów do tego karabinka. Kolega przyszedł z HW 97K kilkuletnim i jego HW trzyma 15.6-15.8J powiedział że w tamtym roku wysłał do SW na serwis i strzela świetnie. Zaproponował mi że za 1500zł mi sprzeda więc je kupie bo z LGU wyląduje nie na podium a w d..ie…
Odpowiedz
#26
Cześć, kupiłem HW97K ale już widzę że to nie moja bajka za małe za lekkie i w porównaniu do LGU kopie jak wściekłe, spust za to ma genialny ! Walczę dalej z Waltherem i doszedłem do wniosku że problem musi być w uszczelce tłoka. Nasmarowałem cylinder olejem Valvoline 5w50 VR1 następnie wytarłem nadmiar i tłok w środku jeździ jak po szkle a w dodatku jak zatkam transfer port palcem i próbuje wyciągnąć tłok to podciśnienie prędzej wessało by mi palca niż uszczelka puściła. W wolnej chwili sprawdzę jak to się przełoży na chrono.
A jak!
Odpowiedz
#27
Nie chcę się wymądrzać ale z tego co pamiętam KrzyśkowiS nie udało się okiełznać LGU. Z rozmów wynikało, że problemem jest geometria komory sprężania i tłoka.
Odpowiedz
#28
Udam się do kolegi który po niemiecku mówi perfekt i zadzwonimy do firmy Walther, przedstawimy problem i zapytamy o ewentualne możliwości hehe. Ciekawe czy uzyskamy jakieś ciekawe informacje. Nie tracę nadziei LGU jest super i tego się trzymam A jak!
Odpowiedz
#29
(11-14-2022, 08:41)PawelW napisał(a): Nie chcę się wymądrzać...............
Jak dobrze pamiętam to Hogan tego pistola nie mógł poprawić po fabryce no cóż próbuj . Osobiście znam takiego jednego co to BSA r 10 poprawiał ponoć troszkę to kosztowało teraz już koleżka nie poprawia nic i strzela urządzaniami pneumatycznymi z "fabryki" .
Ciekaw jestem kiedy krzykniesz jedno słowo "HUTA "
Odpowiedz
#30
Odpuszczę dopiero jak poznam problem i nie będę mógł na niego nic poradzić… ewentualnie mam jeszcze te HW tylko ono będzie wymagało sporo przeróbek i innej osady ewentualnie kilogram w osadę, pół kilo na lufę i zobaczymy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości