Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar J
#31
Mówiłem wam że Valvoline VR1 5w50 to dobry olej nie tylko do silnika ^^ na uszczelce w LGU też robi robotę !!!
https://youtube.com/shorts/GoX1ddD1oz4?feature=share
Odpowiedz
#32
Zobaczymy jak długo.
Odpowiedz
#33
Zabiłeś moją ekscytację
Odpowiedz
#34
A pomiary robisz warzonym śrutem czy lecisz z paczki? Tego typu pomiary i testy powinno się robić jak naj powtarzalnie czyli ten sam kąt do chrono bo te chrona są czułe na oświetlenie oraz kąt z jakim strzelasz plus waga śrutu. Pytam bo po filmie widzę dość spory rozjazd i nie patrz sie na Energię początkową pocisku tylko prędkość w m/s na Exact najlepiej mieć 238-240m/s bo jak Ci zimą prędkość podskoczy to zmieścisz się w limici 16.3J czyli 244m/s przy exact dla innych śrutów musisz sobie poszukać jaki V0 jest dla nich MAX
Odpowiedz
#35
Z paczki jak leci. Strzelałem z ręki trzymając koniec lufy około 10cm od chrono. Pomiar był robiony na dworze, latarkę miałem położoną na ziemi ale nie oświetlała bezpośrednio chrono. To było pierwsze 40 strzałów po smarowaniu uszczelki i cylindra więc może się jeszcze ,,ułoży”.
Odpowiedz
#36
10 centymetrów od chrona to za mało, bo powietrze wylatujace z lufy zakłuca wynik.Tez tak miałem jak założyłem regulator i myślałem że jest coś nie tak ,ale jak odsunąłem się jakieś 25 cm od to już było w porządku.
Odpowiedz
#37
Jutro szkopy mają święto kościelne więc mam wolne. Rano ruszam na strzelnice, będę robił pomiary i balistykę od nowa. Co wyjdzie to wyjdzie nic już nie poradzę a wyjazd z HW odpada bo strzela 17.3J… tak sobie kolega wymyślił wysyłając karabinek do serwisu wiatrowego. Kultura pracy super ale skacze jak zając hehe. Gdyby HW miało osadę i wagę jak LGU to może bym się przekonał.
Odpowiedz
#38
Ja wybierając sprężynę wiele lat temu miałem dylemat: 97 czy TX/ProSport. Wygrała ergonomia osady AirArms.
Hans: wywal toto LGU
Odpowiedz
#39
Paweł ma rację Tongue szkoda pary. Kup AA, będzie Pan zadowolony
Odpowiedz
#40
Mam sentyment do tego karabinka. Znalazłem kupca na LGV za 3100zł, karabinek spakowany gotowy do wysyłki ale przed spakowaniem postrzelałem z niego chwile i mam wątpliwości bo strzela się z niego świetnie. Fakt jest taki że za LGU i LGV bez problemu bym miał 6500zł, za tę kwotę można by było kupić ProSporta lub TX-a osadę TAC-2 i jeszcze by zostało na dobry serwis ale jakoś mi ta opcja nie pasuje.
Daję szansę LGU do końca roku jak nie uda mi się go ogarnąć to podejmę wtedy decyzję.

Mam jeszcze takie pytanie. HW w dzień przed zakupem strzelało 15,6-15,8J z tym że ostatnie 3 miesiące spędziło na szafie. W dzień zakupu wziąłem te HW na dwie godzinki w celu sprawdzenia poszło sporo śrutu i pod koniec strzelania na chrono pokazywało 17.3J to możliwe??? Czy chrono mam zrypane…???
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości