Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar J
#1
Cześć!
Zaraz po zawodach w Mikstacie wysłałem LGU do Senia na serwis.
Zrobił wszystkie nowe ślizgi i prowadnicę jak w HW97 bo ta Waltherowska to nieporozumienie…
Zadzwonił do mnie po kilku dniach z informacją że więcej jak 15,3J(bez smarowania) nie idzie z tego karabinka wyciągnąć, próbował wszystkiego ale nic nie przynosi efektu. Po nasmarowaniu energia utrzymała się na poziomie 15,7J (u Senia)co dla mnie jest spoko alee…. Zabrałem na strzelnicę chrono(R2) karabinek położyłem na matę i poszedłem rozstawić tarcze więc spokojnie 10 min łapał temperaturę. Oddałem z 20 strzałów w ziemię a następnie 30 przez chrono i tu mnie trochę zagięło bo energia w granicach 14,6-14,8J Huh
U mnie było 6stopni na strzelnicy u Senia w warsztacie pewnie koło 20 więc oddałem około 40strzałów w spinera w dosyć szybkim tempie następnie pomiar 15,0-15,9J. Też macie taki rozjazd ???? 

Oddałem następnie około 100 strzałów trenując wymuszone i znowu pomiar 14,9-15,9J z 30 strzałów. 
Nie jestem doświadczony w temacie ale mam przeczucie że coś jest nie teges bo karabinek po strzale śmierdzi paloną naftą i puszcza dym z lufy a do tego ma wachania 1J.

Macie koledzy doświadczenia z podobnymi efektami ?
Odpowiedz
#2
https://youtube.com/shorts/gwm4C8kwTWw?feature=share

https://youtube.com/shorts/XFTAagfKcAE?feature=share
Pomiar 2 po oddaniu 40 strzałów
Odpowiedz
#3
https://youtube.com/shorts/qFqY6lPbYQs?feature=share
Pomiar 3 po kolejnych 40 strzałach. 
W swoich karabinkach też tak macie ?
Pozdrawiam Emil
Odpowiedz
#4
Emil jeżeli chodzi o sprężynę to jestem laikiem,szukasz felerów w sprzęcie a może to wina śrutu nie wiem tak tylko podpowiadam.
Odpowiedz
#5
Senio tak ma i tak robi i nie mówię i żle ale pogadaj z Tomkiem i drugim Tomkiem i Sławkiem ponoć są specjalistami od tego czegoś czego używasz w swoim hobby .
Odpowiedz
#6
Senio zadzwonił do mnie podczas serwisu i powiedział że nie idzie tego karabinka ustawić na więcej jak 15,4J. Kombinował z napięciem wstępnym i podkładkami ale jedyny efekt to spadek mocy… pytał się czy ma dociąć sprężynę od HW97 i spróbować ustawić ale zrezygnowałem z tej opcji bo mam oryginalną która trzyma wymiar i ma około 3tys strzałów za sobą.
Odpowiedz
#7
A co do śrutu to raczej odpada strzelam cały czas JSB Exact.
Jak będę miał czas w tygodniu to spróbuję zrobić pomiary z H&N FTT
Odpowiedz
#8
(11-06-2022, 07:48)Hans napisał(a): A co do śrutu to raczej odpada strzelam cały czas JSB Exact.
Jak będę miał czas w tygodniu to spróbuję zrobić pomiary z H&N FTT
 Nie każda lufa "łyka" exacta. Dobrać śrut do swojej lufy to temat rzeka. Jest tego od groma choćby na "beżowym"
 Exact - 4,51- 4,52- 4,53. A do tego dochodzi jeszcze rok produkcji i nr matrycy. Długa droga do znalezienia tego jedynego.
 Można szybciej (drożej). Zabierasz karabinek, jedziesz do Bohumina i tam dobiorą Ci diabolki do Twojej lufy.
A tak swoją drogą kiedyś 100 lat temu  Big Grin Bobry planowały grupowy wyjazd do Bohumina na dobranie śrutu. 
Tak czy inaczej Hans - powodzenia  Cool
ps. Mam tester z exacta z różnymi podkalibrami, mi jest nie potrzebny, jak chcesz to Ci dam.
Odpowiedz
#9
Spróbuję przełożyć sprężynę z LGV na próbę bo taki rozjazd mocy na 42m robi sitko…
Odpowiedz
#10
Tak z innej beczki. Do czego potrzebujesz większej EK?
 15 J w sprężynie jak dla mnie jest korzystniejsze niż 16.
Jeżeli chodzi o rozrzut to trzeba szukać przyczyny.
Obstawiam śrut.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości