Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką optyke wybrać
#1
Jak w temacie. Wypowiedzcie się proszę 
SWFA super sniper 10x42
Burris timberline
Vortex Diamondack 4-16x42
Do tej trójki zawężyłem moje poszukiwania chyba że macie coś od siebie do dorzucenia co jest godne uwagi i w tym przedziale cenowym czyli do 1500?
Z góry dzięki
Odpowiedz
#2
Wszystkie lunety są dobre, ale....
Średnica 40 jest maksymalna jaką powinien mieć celownik. Najlepsze wyniki, czyli najmniejszy błąd AO miałem, gdy używałem lunety RV9.
Burris timberline spełnia ten warunek i nawet mnie kusił swojego czasu, jednak Vortex, którego używa YAMRT jest dużo lepszy.
Odpowiedz
#3
Też sie nad nim zastanawiam sle powiększenie razy 8 trochę mnie stopuje
Odpowiedz
#4
Tomku rozmawialiśmy na torze na temat Burrisa - dla mnie za dużo minusów ma. Ale wszystko zależy od strzelca, ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy. Trzeba go tylko opanować.
W tych Vortexach krzyże są jak dla mnie za proste (takie same jak w Burrisie zresztą). To dyskwalifikuje te dwie lunety.
A SS to jest tańszy brat Sightrona, z tego co ludzie piszą nie ma takich problemów jak Sightron - może to jest złoty środek; oczywiście z siatką MMD ?

Ale każdy ma inne wymagania, inny wzrok itp. itd.
Odpowiedz
#5
(11-14-2015, 05:33)Orlik napisał(a): ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy.

I tu masz rację, jednak dziś wielu pozbywa się tej lunety na rzecz firmy vortex. Ja do HFT2 wróciłbym z RV9. Obraz tego małego celownika nie odbiegał znacząco do meopty i LS. Przynajmniej ja nie widziałem różnicy.
Odpowiedz
#6
(11-14-2015, 04:42)T83 napisał(a): SWFA super sniper 10x42
Vortex Diamondack 4-16x42
Ja bym się ograniczył do tych dwóch - osobiście mam Vortexa Cool
Odpowiedz
#7
Orliku co Ty marudzisz o siatce jest prosta do bólu i zacny wynik wystrzelałeś . Minę miałeś głupią , że tak powiem jak rozmyślałeś o lunetach ale jak to sam powiedziałeś luneta to rzecz indywidualna .Trzeba mieć ją w domu i intensywnie testować tak z miesiąc . Rozmawiałem o pewnych przypadłościach lunet z" ekspertem optycznym" diagnoza była jedna REKLAMOWAĆ tylko powiedzcie mi gdzie jak serwisu nie ma
Odpowiedz
#8
(11-14-2015, 04:42)T83 napisał(a): Jak w temacie. Wypowiedzcie się proszę 
SWFA super sniper 10x42
Burris timberline
Vortex Diamondack 4-16x42
Do tej trójki zawężyłem moje poszukiwania chyba że macie coś od siebie do dorzucenia co jest godne uwagi i w tym przedziale cenowym czyli do 1500?
Z góry dzięki

W cale bym nie pisał, gdybyś nie poprosił. Tongue Nic się nie znam na celownikach optycznych. Tylko tak mogę pomóc.
1. Najmniej przeze mnie osłuchany. http://www.snipercentral.com/swfa-ss-10x...fle-scope/
2. Uwielbiany "Ciemniak". W końcu tubus 32. Taki jarkowy weaver rv9. Jak wieść gminna niesie skuteczne ustrojstwo. 
3. A to już przykład z samej góry Naszej Grupy. Tylko dlaczego "Guru" zachwyca się tubusem 32? I ta dożyci, przepraszam dożywotnia gwarancja!  Rolleyes
Odpowiedz
#9
(11-14-2015, 07:24)Jaro napisał(a):
(11-14-2015, 05:33)Orlik napisał(a): ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy.

wróciłbym z RV9. Obraz tego małego celownika nie odbiegał znacząco do meopty i LS. Przynajmniej ja nie widziałem różnicy.
Jaja se robisz Big Grin  od meopty ? od LS nie wiem bo nie miałem ale od Meopty . Kolego  tych lunet nie da się porównać bo to to tak jak byś porównywał extra ligę z trzecią ligą  .
Meopta ma wady ale to inna historia  .
Odpowiedz
#10
(11-14-2015, 07:24)Jaro napisał(a):
(11-14-2015, 05:33)Orlik napisał(a): ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy.

I tu masz rację, jednak dziś wielu pozbywa się tej lunety na rzecz firmy vortex. Ja do HFT2 wróciłbym z RV9. Obraz tego małego celownika nie odbiegał znacząco do meopty i LS. Przynajmniej ja nie widziałem różnicy.

Nie wiem skąd Meopta w Twoim porównaniu. To są lunety których szkła nie można do niczego porównać, jakość niesamowita. LS`a nawet wstyd obok Meopty położyć, chodź kiedyś to zrobiłem Smile

(11-14-2015, 09:29)yamrt napisał(a): Orliku co Ty marudzisz o siatce jest prosta do bólu i zacny wynik wystrzelałeś . Minę  miałeś głupią , że tak powiem jak rozmyślałeś o lunetach ale jak to sam powiedziałeś luneta to rzecz indywidualna .Trzeba mieć ją w domu i intensywnie testować  tak z miesiąc . Rozmawiałem o pewnych przypadłościach lunet z" ekspertem optycznym" diagnoza była jedna REKLAMOWAĆ tylko powiedzcie mi gdzie jak serwisu nie ma

Oj żebyś wiedział, poprostu byłem w szoku. Teraz już na spokojnie to wiem, że nawet ślepej kurze... 


Ideał lunety nie istnieje (jak to w życiu) trzeba pogodzić się z minusami, albo zmieniać co chwilę szukając czegoś co zniweluje pewne niedoskonałośći, ale na ogół pojawiają się wtedy inne problemy. I tak w nieskończoność Big Grin

Albo kupić to i nie bawić się w poszukiwania:
http://gun.cz/30861-Puskohled_March_1-1024_MTR-4/
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jaka firma kurierska? T83 10 6,125 02-23-2016, 10:10
Ostatni post: Jaro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości