Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuning / serwis HW 97.
#1
Lightbulb 
Różne informacje się wypisuje w powyższym temacie. Jest mnogość dostawców sprężyn i innych podzespołów. Na początek chciałem zapytać ( jako laik ) co "poeta" miał na myśli pisząc:

1. Dopracowanie uszczelki tłoka.
 Co się robi, co trzeba robić ? Trzeba ?

2. Wykonanie osłony przeciw smarnej PET. 
Czemu to służy i w czym pomaga ?

3. Dorobienie dobrze spasowanej przegubowej prowadnicy i kapelusza z ertalitu.
Jak to ma wyglądać ? Czy ktoś wie ? I dlaczego tak ?

4. Polerowanie podzespołów.
Których i w jakim celu ?

5. Dodanie przegród do tłumika.
W HW 97 podobno oryginalnie jest separator, a nie tłumik ? To co i gdzie się dodaje ?

6. Regulację spustu.
Jaki ma być efekt ?

Następnie zapytuję doświadczonych kolegów, czy mają wyrobione zdanie na temat wartych i koniecznych interwencji w karabinek HW 97 ?
Jeśli tak, to co i na co zamienić, wymienić ?
Na jaką markę i z jakiego portalu ?
Czy ktoś ma zdanie na temat zestawów firmy Konceptus ?  Cool

A, tak przy okazji. Czy wiadomo komuś o "Czarnym piątku" w branży wiatrówkowej ?! Wink
Odpowiedz
#2
Odniosę się tylko do tematów, których jestem na 100% pewien:

1. Spust w HW97 nie wymaga żadnych poprawek. Wystarczy go dobrze ustawić i tyle w temacie.
2. Tłumik w karabinku sprężynowym to jakaś pomyłka.
Odpowiedz
#3
Dobre i to, ale podle kolejności numerki powinny iść tak:
6. (ale co to znaczy "dobrze ustawić?! )
5.
Rolleyes
Odpowiedz
#4
czepiasz się  Angry
Odpowiedz
#5
moim zdaniem najlepszy spust ever z jakiego strzelałem to CZ200! i taki mógłby być dla mnie każdy. a jak ma pracować spust to trzeba wymacać. inaczej nie opisze ci nikt tego jaki ma byc. a dlatego ze każdy lubi co innego..

polerowanie podzespołów po to aby były mniejsze tarcia

masz HW97 czyli liga top w amortyzatorach... tak więc znajdź kogoś dobrego od tego kto się na tym zna.. ale ciężko jest tez to powiedzieć bo każdy lubi co innego! jeden powie Hogan drugi dębowy trzeci kasztanowy.... bla bla bla.
Odpowiedz
#6
Marcinie zauważ że najcześciej używane słowa to- Dopracowanie,Polerowanie,Spasowanie itp itd. Wszystko to służy wyeliminowaniu wszelkich luzów, niezbierzności ........
Karabinki sprężynowe maja w naturze odrzut przy czym przy odrobinie pracy jesteśmy w stanie go okiełznać jednak wszystkie luzy wywołuja drgania( z tąd brzęk sprężyny w karabinkach nie tuningowanych) których nie jesteśmy w stanie kontrolować. Czyli w skrucie jak wszystko jest spasowane pozostaje Ci tylko okiełznać odrzut.
To tylko moje zdanie i zaznaczam że wcale nie musi być zgodne z prawdą, znając mentalność polskich forumowiczów znajdzie sie ktoś kto to wszystko zdementuje. Smile)
Odpowiedz
#7
(11-27-2015, 09:17)Safari napisał(a): Różne informacje się wypisuje w powyższym temacie. Jest mnogość dostawców sprężyn i innych podzespołów. Na początek chciałem zapytać ( jako laik ) co "poeta" miał na myśli pisząc:

1. Dopracowanie uszczelki tłoka.
Co się robi, co trzeba robić ? Trzeba ?
Moje misianie: chyba nie chodzi o szlifowanie gumy?!  Prędzej o jej wymianę. Często pada nazwa "zepto". Ale w czym tkwi różnica? Trwalsza, dokładniej wykonana, z żywotniejszego materiału?  Huh

2. Wykonanie osłony przeciw smarnej PET. 
Czemu to służy i w czym pomaga ?
Moje misianie: Smary sprężyny nie mają się się przedostawać na powlokę cylindra i uszczelki tłoka, bo?  

3. Dorobienie dobrze spasowanej przegubowej prowadnicy i kapelusza z ertalitu.
Jak to ma wyglądać ? Czy ktoś wie ? I dlaczego tak ?
Moje misianie: ertalon znalazlem, ale ertalit? Huh Przegubowa ? (o jakie człony chodzi?) https://pl.wikipedia.org/wiki/Przegub
Kapelusz to pewnie "podstawka" prowadnicy? Cool


4. Polerowanie podzespołów.
Których i w jakim celu ?
Moje misianie: A wszystkich! Nie zaszkodzi. Big Grin

5. Dodanie przegród do tłumika.
W HW 97 podobno oryginalnie jest separator, a nie tłumik ? To co i gdzie się dodaje ?
Moje misianie: Jak go oczywiście masz!  Wink Nadal, wg mojej wiedzy, w oryginalnie jest separator. Pewnie ma być jeszcze ciszej.  Angel  

6. Regulację spustu.
Jaki ma być efekt ?
Moje misianie: Jak najlepszy! Cool  Czyli taki jaki ustawi serwisant, a Ty się przyzwyczajaj.  Tongue
[quote pid='1905' dateline='1448655426']

Następnie zapytuję doświadczonych kolegów, czy mają wyrobione zdanie na temat wartych i koniecznych interwencji w karabinek HW 97 ?
Jeśli tak, to co i na co zamienić, wymienić ?
Na jaką markę i z jakiego portalu ?
Czy ktoś ma zdanie na temat zestawów firmy Konceptus ?  Cool

[/quote]
Odpowiedz
#8
Kombinujesz jak koń pociągowy  z klapkami na oczach  typu  nasza szkapa , łysek z pokładu idy albo zwykły dorożkowy  . Marcin myśl jak rasowy arab ( koń oczywiście a nie terrorysta )  
Wyślij to HW do Hogana albo Dębowego z prośbą o ful serwis i odrobinę serca przy pracy  i będziesz miał cacko . Chyba , że chcesz być panem złotą rączką i bohaterem swojego domu  .
Pozwól , że odniosę się tylko do punku szóstego , spust ustaw sobie sam bo on (spust) jest Twój i tylko Twój a synowi kup drugi karabin . Wink
Odpowiedz
#9
Miałem kilka karabinków firmy HW, lecz ten najlepszy był zrobiony przez Hogana. Dziś, gdybym wrócił do sprężyny to jemu bym wysłał swój sprzęt.
Odpowiedz
#10
I to by było na tyle w temacie. Zgadzam się
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości