Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatka Balistic Plex visa Mil-dot
#11
(06-25-2016, 10:00)Orlik napisał(a): Ja pamiętam, że te 1,5 to faktycznie było 1,5. Tak poprawki brałem,tzn na maxie w okolicy środka pomiędzy pierwszą, a drugą kreską (bliżej pierwszej kreski), oczywiście na ultra niskim montażu (obiektyw poniżej szyny Steyra) i to mi się pokrywa z "jednym dotem", ale ja nigdy jakichkolwiek wyliczeń nie robiłem, po prostu strzelałem dużo Smile  To było dawno i za dużo nie pamiętam (żebym w błąd przez przypadek niechcący Cię nie wprowadził). Bleee, nigdy więcej takich lunet.

(06-25-2016, 01:05)AJU napisał(a): Właśnie, jeżeli siatki w drugim planie, to tak samo ...


Oj chyba nie, z własnych wspomnień i doświadczeń, oraz zacytuję:

"W pierwszym planie - odległości na dotach nie zmieniają się z powiększeniem (jak m asz na 6x poprawkę 1 dot na 50 metrów, to na 10x i 14x masz też 1 dot)
W drugim planie - odległości między dostami zmieniają się z powiększeniem czyli musisz przestrzeliwać trajektorię dl akażdego z powiększeń."

Damian, ja nie pisałem, że odległości siatek na różnych odległościach są stale, tylko że stosunek wymiarów siatek (balistic i mil-dot) z prezentowanego rysunku się nie zmieni...
Moje pytanie brzmiało: czy przeliczenia są poprawne i wpisanie siatki mil-dot w balisic plex jest właściwe, innymi słowy czy rysunek jest poprawny...
P.S.#1 - Krzysztofie, matematyczna dokładność dla jednych nie jest ważna, bo strzelają "środkiem, połówką, lub całym dotem". Dla innych będzie to za mało Smile 
P.S.#2 - Wysłałem pytanie odnośnie tego ior'a, jeszcze nie mam odpowiedzi... w sumie... nie śpieszy mi się.
P.S.#3 - Niemniej jednak szukam lupki o małym obiektywie <40mm z minimum mil-dotem, jeżeli z zoomem < x10 to koniecznie z cienką siatką. Myślicie, że mam za duże wymagania?
Odpowiedz
#12
Z tą matematyczna dokładnością to żart był .
Co do wymagań - cóż to one duże   są ,sam poszukuję nowej lunety bo X 8 to mało dla mnie ( starość)  i oczy nie te  już  Wink . Rozmyślam nad zwykłym duplexem  i nawet kupować nie muszę .
Sławek a gdybyś miał  ochotę tak dla potomności i wiedzy innych co to sami nie potrafią i porównał mdota z siatka siatka dead-hold bdc  .
Odpowiedz
#13
Photo 
Specjalnie dla Krzysztofa, DeadHold BCD visa Mil-Dot (średnice dotów proporcjonalne 0,2mrad (= 0.7MOA) - jak w standardzie):

[Obrazek: dhbcd_visa_mildot.png]
Odpowiedz
#14
W imieniu posiadaczy wyżej wymienionej siatki celowniczej dziękuję . Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości