Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nikt nie produkuje karabinków do HFT2?!
#1
Tools 
Zaznaczam, że temat został popełniony w "sezonie ogórkowym" (na forach mniej, na wywczasach więcej), ale może się obroni? Smile
Odpowiedz
#2
Marcin, a z czego strzelasz???
Odpowiedz
#3
Z karabinka. Ale kto powiedział, że jest dedykowany do robienia wyników w HFT2? Tak się spodziewałem. Przecież są karabinki sprężynowe. Tak, ale kto strzela HFT2 z karabinka prosto od producenta? Dla przykładu. W HFT1 przystosowuje się karabinek zewnętrznie. Stopki, palmresty itp.itd, a w sprężynach zaczyna się od grzebania we "flakach" systemie, a na drugim miejscu jest zmiana osady. I to ma być karabinek dedykowany pod daną konkurencję?
Odpowiedz
#4
W sprężynach to raczej nie produkują dedykowanych do HFT tylko do rekreacji.
W PCPach to są już robione typowo do HFT.
Odpowiedz
#5
Marcin. Odpowiedź na Twoje pytanie w formie pytania: a dlaczego 99.99% produkcji zegarków to elektronika ? Bo na mechanice trzeba się znać. Sam wiesz ile pracy trzeba było włożyć w fabryczne HW czy AA aby dało sie z nich robic wyniki. Sprężyny to ręczna robota a ta jest kosztowna. Moim zdaniem, realnie dobra sprężyna powinna kosztować dwa razy tyle ile STEYR. Tylko kto to wtedy kupi ???
Odpowiedz
#6
No i jest już taka sprężyna a dokładnie gazowa Sterling T16 i kosztować będzie w uk jakieś 1400£ . Ładne kwiatki .
Odpowiedz
#7
Moim skromnym zdaniem, to że nie produkuje się "sprężyn" dedykowanych na zawody HFT2 świadczy o elitarności tego sportu. Wink
Czy są jakieś inne organizowane zawody strzeleckie (oprócz sylwetek, HFT, FT i LOK-owskich tarczowych) dla karabinków sprężynowych? Huh
P.S. Ale skucha. Zapomniałem, że jest co najmniej taki jeden karabinek dedykowany z nazwy...Karabinek Pneumatyczny HW 98 Field Target... Cool Ciekawe jak to strzela po wyciągnięciu z pudełka oczywiście z podmianką sprężyny na poza niemieckie strzelanie. Shy
P.S.2. A tak przy okazji. Jak jest z limitem energii w Niemczech? Na zawody mają dyspensę?
Odpowiedz
#8
(07-25-2018, 05:13)Safari napisał(a): P.S.2. A tak przy okazji. Jak jest z limitem energii w Niemczech? Na zawody mają dyspensę?

7,5 J Nie wiem czy mają dyspensę, wątpię.
Odpowiedz
#9
Cytat: świadczy o elitarności tego sportu.
Nie. Świadczy o wymieraniu. Dinozaury też nie były elitarne. Nie oszukujmy się. Nikt na świecie nie strzela - na poważnie - ze sprężyn. Whiscombe próbowal ale zaliczono jego zabawki do bezodrzutowych.

Cytat:P.S.2. A tak przy okazji. Jak jest z limitem energii w Niemczech? Na zawody mają dyspensę?
Marcin, co rozumiesz przez 'dyspensę'?? W Niemczech wszystko powyżej 7.5J to 'waffen' - broń. Oni zawody mają WYŁĄCZNIE na zamkniętych strzelnicach. Na początku naszej zabawy z wiatrówkami dostałem od Freda fotki z zawodów. Myślałem, że mnie robi w 'wała': strzelnica, tor 70-80 metrów wzdłuż jednej linii, stanowiska co metr-półtora.
Odpowiedz
#10
(07-25-2018, 06:31)PawelW napisał(a):
Cytat: świadczy o elitarności tego sportu.
Nie. Świadczy o wymieraniu. Dinozaury też nie były elitarne. Nie oszukujmy się. Nikt na świecie nie strzela - na poważnie - ze sprężyn. Whiscombe próbowal ale zaliczono jego zabawki do bezodrzutowych.

Cytat:P.S.2. A tak przy okazji. Jak jest z limitem energii w Niemczech? Na zawody mają dyspensę?
Marcin, co rozumiesz przez 'dyspensę'?? W Niemczech wszystko powyżej 7.5J to 'waffen' - broń. Oni zawody mają WYŁĄCZNIE na zamkniętych strzelnicach. Na początku naszej zabawy z wiatrówkami dostałem od Freda fotki z zawodów. Myślałem, że mnie robi w 'wała': strzelnica, tor 70-80 metrów wzdłuż jednej linii, stanowiska co metr-półtora.

Na niemieckich stronach opisują hft ze standardowymi dystansami. Przy tak niskiej energii stawiają tory do 41 metra?
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dlaczego strzelectwo to fajny sport ? Jaro 2 3,011 01-23-2016, 12:44
Ostatni post: Jaro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości