Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eee....-tarcza, czyli pociskanie do tarczy!
#1
Wink 
Wielu "zawodników" się zawiodło, wielu się nie pochyliło nad tematem... Wink 
Ale są tacy "Zawodnicy" co to kontynuują. Cool 
W tym miesiącu - październiku sprawdzamy lotność śrutu na dystansach:

-dowolnej 10 m /HZ 20 mm i 30 m/HZ 25 mm (strzelamy do tarczy nr 2A),
-wymuszonej niepodpartej 14 m/HZ 35 mm (strzelamy do tarczy nr 2B), 
-wymuszonej podpartej 31 m/HZ 35 mm (strzelamy do tarczy nr 2C).

Z postawy leżącej wymuszonej (postawa leżąca strzelanie z tzw. łokci) strzelamy do środkowych tarczek oznaczonych literą "L" zamieszczonych na Tarczach nr 2B i nr 2C ( wielkość HZ 35 mm, jak dla postaw niepodpartych).
Odpowiedz
#2
Sie robi Kapitanie! Tongue
Jutro jadę strzelać.
Odpowiedz
#3
wymuszona niepodparta to postawa bez dodatkowych akcesoriów, czyli na leżąco i karabinek dotyka tylko strzelca, tak? a wymuszona podparta to leżąca z możliwością podparcia o koc/poduszkę/cokolwiek, tak? czy źle rozumiem? Smile
Odpowiedz
#4
(10-27-2015, 07:10)pwr napisał(a): wymuszona niepodparta to postawa bez dodatkowych akcesoriów, czyli na leżąco i karabinek dotyka tylko strzelca, tak? a wymuszona podparta to leżąca z możliwością podparcia o koc/poduszkę/cokolwiek, tak? czy źle rozumiem? Smile

Wymuszona niepodparta - strzelamy bez podparcia - może to być postawa leżąca (tu strzelamy tzw. łokci) opieramy się tylko na łokciach.
No i mamy jeszcze stojącą i klęczącą - także bez podparcia.
A podparta to taka gdzie opieramy się o coś w zasięgu stanowiska - na zawodach najczęściej jest to drzewo.
Koce, poduszki itp. to tylko rekreacyjnie lub do zerowania lunety przed zawodami.
Odpowiedz
#5
dzięki Brandon! przynajmniej nie zepsuję tego przy pierwszej próbie :-D a odpowiedź rodzi jeszcze więcej pytań, więc chyba lepiej poszukam jakiegoś regulaminu e-tarczy ;-)

Dobra, czyli wszystko jak na zawodach HFT ;-) ciekawe ile zapamiętałem :-D
Odpowiedz
#6
Fakt, w sieci znajdziesz wszystko włącznie z fotkami. At
Odpowiedz
#7
http://forum.cezbar.info Tutaj szukaj.
Odpowiedz
#8
Dzięki Panowie! Może jutro mi się uda to ogarnąć ;-)
Odpowiedz
#9
Tu masz kolego przykłady postaw strzeleckich w HFT
http://www.airgunbuyer.com/page.asp?pg=1000
wrzuć sobie tłumaczenie strony albo w oryginale i wszystko jasne a 8 11 na żywo w terenie .
Odpowiedz
#10
pwr, byłem pewny, że pytasz o e-tarczę dlatego podałem Ci link do strony Cezbara. Przepraszam za zamieszanie.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brzydki Moherowy Beret- czyli polityka na Maxa! Safari 8 5,980 01-22-2016, 01:12
Ostatni post: Jaro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości