Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Separator i palmrest.
#1
Od jakiegoś czasu szykują się u mnie zmiany sprzętu. Na razie doszło zakończenie lufy i nowy palmrest. Powiem jest inaczej...

[Obrazek: fc22349684f06edemed.jpg]
Karabinek po montażu tego ustrojstwa zaczął pierdzieć - tzn taki dźwięk wydaje Tongue Prędkość siadła o jakieś 5 m/s, ale może to wynik niskiej temperatury (strzelane 24.12). Ogólnie po montażu nie zmienił się POI ! Kultura pracy karabinka super, skupienie chyba lepsze niż miałem. Ale te odczucia to może tylko psychiczne, po montażu nowego gadżetu Smile wykonanie serwiswiatrowy.pl 

[Obrazek: b011eb6291861ff5med.jpg]
Palmrest metalowy, czeski Aeron. Dużo regulacji ma, aż nie wiem jak go ustawić żeby działał na różnym terenie (strzelanie w dół i górę) - przyzwyczajony jestem do nie regulowanego Smile

[Obrazek: dc5d1f21a6624f88med.jpg]
Nie wiem tylko czym go "obić" z boków. Na starym co roku szewc wymieniał mi skórę - dzięki temu nie ślizgał się przy podpartych pozycjach (widać zużycie skóry po sezonie). Miał ktoś do czynienia z jakąś gumą w sprayu ? Może takie cudo ? Czy raczej iść w innym kierunku ?

Jeszcze tylko nowa lupka na którą czekam od Mistrzostw Wielkopolski ... Sad
Odpowiedz
#2
Za separator masz od mnie + 5 do wyglądu . Zawsze twierdziłem , ze separatory działają na lepsze samopoczucie strzelca niż na poprawę skupienia ale to tylko  moje obserwacje po doświadczeniach z moim ( nie tak ładnym  jak Twój ) separatorem . Cóż mogę jeszcze powiedzieć stałeś się Damian rozrzutny Wink  jeżeli  prędkość spadła o 5 m/s to musisz zwiększyć dawkę powietrza czyli opróżniasz kartusz w szybszym czasie , dobrze myślę ? czyli wyprawy po powietrze są częstsze ............ .
A teraz pytanko czy ten separatorek jest regulowany ?  bo być może to może mieć wpływ na rezultat jego działania . Pytanie drugie jak wygląda skupienie na czterdziestym metrze ?
Palmrest  fajny chociaż mógłby być dłuższy ale to to tylko moje zdanie a ustawienie tylko pod katem z przodu nisko i wysoko z tyłu czyli od strony spustu . Tak  ustawiony palmrest  ma Marcin i jest mega wygodnie . A Ty próbuj , doznawaj i poznawaj  życzę dobrej zabawy w nowym roku  Big Grin
Ps. Czekam na oględziny lupki .
Odpowiedz
#3
Boki palmrestu (rozumiem z anodowanego aluminium) zabezpieczysz parcianą taśmą elektryczną. jest na tyle gruba, że powinna sezon wytrzymać, biorąc pod uwagę Wasze skłonności do "klejenia" się z palikiem Smile
Po sezonie podgrzejesz, odkleisz a pozostałości kleju acetonem usuniesz.

P.S. Jaką lupę kupiłeś, bo po wpisie Krzyśka można wnioskować. że dom zastawiłeś Smile
Odpowiedz
#4
(01-02-2019, 11:50)AJU napisał(a): P.S. Jaką lupę kupiłeś, bo po wpisie Krzyśka można wnioskować. że dom zastawiłeś Smile

Lepiej nie pytaj,do zastawu domu dorzuć jeszcze swoją toyotę.
Odpowiedz
#5
Nerki nie wzięli  bo w marnym  stanie jest ............. wiadomo jak jest po zatruciu grzybami z żywotnymi ogamami . Cool
Odpowiedz
#6
Wątroba tez nie pierwszej świeżości.... a patrząc na lupkę to chyba VORTEX 'dwójeczka'
Odpowiedz
#7
Vortexa to Orlik ma już długo. Strzelam, tym razem idzie jakiś march...
Odpowiedz
#8
(01-02-2019, 10:10)yamrt napisał(a): Za separator masz od mnie + 5 do wyglądu . Zawsze twierdziłem , ze separatory działają na lepsze samopoczucie strzelca niż na poprawę skupienia ale to tylko  moje obserwacje po doświadczeniach z moim ( nie tak ładnym  jak Twój ) separatorem . Cóż mogę jeszcze powiedzieć stałeś się Damian rozrzutny Wink  jeżeli  prędkość spadła o 5 m/s to musisz zwiększyć dawkę powietrza czyli opróżniasz kartusz w szybszym czasie , dobrze myślę ? czyli wyprawy po powietrze są częstsze ............ .
A teraz pytanko czy ten separatorek jest regulowany ?  bo być może to może mieć wpływ na rezultat jego działania . Pytanie drugie jak wygląda skupienie na czterdziestym metrze ?
Palmrest  fajny chociaż mógłby być dłuższy ale to to tylko moje zdanie a ustawienie tylko pod katem z przodu nisko i wysoko z tyłu czyli od strony spustu . Tak  ustawiony palmrest  ma Marcin i jest mega wygodnie . A Ty próbuj , doznawaj i poznawaj  życzę dobrej zabawy w nowym roku  Big Grin
Ps. Czekam na oględziny lupki .

Tak tak, wygląda EXTRA. Odświeżył karabinek Smile Z tą prędkością to być może efekt wychłodzenia karabinka, dalsze strzelanie pokaże, na razie nie ma co panikować i kupować dodatkowe butle Tongue Odległość stożków od siebie i przesunięcie względem lufy można regulować, na razie zostawiłem ustawienie jakie zaleca producent. Skupienie tylko testuję na 40 metrze, i powiem Ci jest "chyba" lepsze, wcześniej mieściłem się w grosiku, a teraz trochę jakby te przestrzeliny się skupiły jeszcze bardziej, ale suwmiarki nie użyłem Smile

(01-02-2019, 11:50)AJU napisał(a): Boki palmrestu (rozumiem z anodowanego aluminium) zabezpieczysz parcianą taśmą elektryczną. jest na tyle gruba, że powinna sezon wytrzymać, biorąc pod uwagę Wasze skłonności do "klejenia" się z palikiem Smile
Po sezonie podgrzejesz, odkleisz a pozostałości kleju acetonem usuniesz.

P.S. Jaką lupę kupiłeś, bo po wpisie Krzyśka można wnioskować. że dom zastawiłeś Smile

Sławku takie cudo:

https://allegro.pl/tasma-izolacyjna-tesa...56544.html

Czy coś innego polecasz ?



PS. Luneta to zwykły bardzo mały chińczyk, taki za parę stówek Tongue
Odpowiedz
#9
Przetestujemy separator w maju w warunkach prawie laboratoryjnych , proponowałbym a nieważonym i ważonym śrucie .
Odpowiedz
#10
Ta taśma z linku jest z meszkiem. Osobiście stosuję bez meszku Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości