Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luneta do FT
#1
A to w takim razie pytanie do FT.
Czy optyka Hawke Sidewinder 8-32x56 którą aktualnie posiadam jest wystarczająca na FT czy lepiej na coś lepszego pozbierać?(przepraszam Marcin za pomyłkę, ale ta optyka co mówiłem to zapomniałem, że oddałem tacie do myślistwa)
Odpowiedz
#2
Wg mnie, trochę za słaba do FT. Pamiętaj, w naszym strzelaniu są w sumie 2 sprawy najważniejsze: znajomość trajektorii i prawidłowa ocena odległości. Luneta ma Ci w tej drugiej pomóc. Im większe powiększenie i średnica obiektywu tym mniejsza głębia ostrości, a to bardzo pomaga w ocenie odległości...
Odpowiedz
#3
Będziesz na zawodach to każdy da Ci popatrzyć przez swoje szkło, zobaczysz z czego się strzela FT.
Choć dobór to indywidualna sprawa. 
Jak pisał Sławek, luneta jest istotnym elementem i ma zawodnikowi pomagać a nie przeszkadzać. Póki co na początek starczy, ale raczej z czasem...
Odpowiedz
#4
Zobacz wątek
http://www.forum-bron.pl/viewtopic.php?t=146543
Odpowiedz
#5
Nie strzelam FT ale się wypowiem: powiększenie x32 jest za małe by dobrze domierzyć krytyczny dystans 40 - 50 metrów. Na początek, by w ogóle wystartować trzeba coś mieć ale standardowe BigNikko, które teraz chodzi na beżowym za mniej niż 2000 to absolutne minimum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości