Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry trening to podstawa
#11
Zasada jest prosta - gdy patrzysz osiowo w lunetę to nie popełniasz paralaksy i trafiasz tam gdzie celujesz... Niestety, mając ustawioną ostrość na dalsze dystanse (tak jak my na ok 25m) te bliskie cele widzimy bardzo rozmyte a dodatkowo delikatne zejście z osi lunety powoduje, że krzyż "przemieszcza" się wskazując niepoprawny POI - w rezultacie pudłujesz...
Zatem strzelanie na bliskie odległości bardziej obnaża niedoskonałości złożenia aniżeli stabilność postawy.
Zrób prosty test: skręć paralaksę na minimum (wtedy obraz Twojego celu na 11m powinien się wyostrzyć) i tak postrzelaj. Wyniki porównaj z powyższą tarczką Smile.
Jeżeli wyraźnie się poprawi (a raczej tak), to znaczy że musisz popracować nad poprawnym złożeniem... (osiowym patrzeniem przez lupkę).
Odpowiedz
#12
Dzięki za podpowiedź jutro potrenuję i napiszę jak poszło.
Odpowiedz
#13
(03-23-2020, 06:55)zantara napisał(a):  a o tej paralaksie muszę chyba trochę poczytać więcej.
Się nie bój, paralaksa to mi z ręki jadła Big Grin
Odpowiedz
#14
Piotrek ja tobie do pięt nie dorastam.

[attachment=374]I po strzelaniu te ze strzałką to według zaleceń Sławka a pozostałe już normalnie ale z poprawką na docisk baki do policzka.Może to było problemem.Co o tym myślicie.
Odpowiedz
#15
Nie mówi się 'pięt' tylko 'piętów'.
Myślimy, że wpędzasz nas w kompleksy. Weź się za haftowanie. Wychodzi Ci prawie tak samo dobrze Tongue
Odpowiedz
#16
Ja myślę, choć to dziwnie brzmi, że po jednej serii jest ok. 
Czyli musisz hybrydowy sposób znaleźć Tongue
Odpowiedz
#17
Panowie nie chodzi mi o to aby wpędzać was w kompleksy po prostu chciałbym wam tak jak wy mi powiedzieć jak to się dzieje że wtrafiam. Ale tego nie da się opisać to trzeba pokazać i wytłumaczyć jak ja to robię .A po drugie trzeba się czymś zając aby nie zgłupieć .Pawle a haftowanie wychodzi mi o wiele lepiej jak chcesz mogę podesłać jakieś zdjęcia z mojej roboty.
Odpowiedz
#18
(03-24-2020, 05:19)zantara napisał(a): Panowie nie chodzi mi o to aby wpędzać was w kompleksy po prostu chciałbym wam tak jak wy mi powiedzieć jak to się dzieje że wtrafiam. 
Jesteś dobry w te klocki i tyle.
Odpowiedz
#19
(03-24-2020, 06:36)MarcinMM napisał(a):
(03-24-2020, 05:19)zantara napisał(a): Panowie nie chodzi mi o to aby wpędzać was w kompleksy po prostu chciałbym wam tak jak wy mi powiedzieć jak to się dzieje że wtrafiam. 
Jesteś dobry w te klocki i tyle.
A muszę powiedzieć, że mieliśmy jednego trenera !!! ( Tadzia Tuleckiego) . Jacek trafia, a ja nie Sad Jak to wytłumaczyć ?
Odpowiedz
#20
Hmm to zamiast zazdrościć to może spróbować Beaver capsel challange?
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=18&t=184663
Sprawa wszystkim znana, a może dzięki temu nie zwariujemy i możemy zrobić turniej zdalny Smile
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trening. Obserwacje i wnioski. Safari 186 114,293 09-23-2017, 08:13
Ostatni post: Safari
  Dobry "PeCeP" na początek. Safari 41 29,984 08-11-2016, 07:22
Ostatni post: Brandon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości