Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry trening to podstawa
#1
Hej,
Od jakiegoś czasu poszukuje dobrych źródeł treningów nie tyle co strzelania, co bardziej siłowych, aby zmniejszyć zmęczenie organizmu oraz poprawić skupienie.

Temat z linku może stary ale podzielę się z wami, bo może komuś się przyda.
http://osirbogatynia.pl/osir/index.php/s...-makrocykl

Ja tam ćwiczę i mam nadzieje, że da to jakieś efekty ?
Odpowiedz
#2
Na pewno przyniesie rezultaty ,jako że pół życia spędziłem na uprawianiu sportu widzę obiektywnie jak moja forma fizyczna wpływa na moje wyniki strzeleckie .
Odpowiedz
#3
Strzelectwo, niezależnie od rodzaju wymaga pewnego balansu. W grę wchodzi wiele czynników gdzie nasza forma fizyczna ma znaczenie. Niestety, gdy w głowie coś siedzi - problemy w pracy czy też domu, od razu się odbije na wynikach.
Balans - to jest to czego szukamy Smile
Odpowiedz
#4
(10-31-2019, 10:41)joker napisał(a): Hej,
Od jakiegoś czasu poszukuje dobrych źródeł treningów nie tyle co strzelania, co bardziej siłowych, aby zmniejszyć zmęczenie organizmu oraz poprawić skupienie.

Temat z linku może stary ale podzielę się z wami, bo może komuś się przyda.
http://osirbogatynia.pl/osir/index.php/s...-makrocykl

Ja tam ćwiczę i mam nadzieje, że da to jakieś efekty ?
Treningi siłowe pomogą Ci w ogólnym rozwoju formy i utrzymaniu ( oby jak najdłużej)  zdrowia. Co do strzelania...Takie treningi mają sens w przypadku strzelectwa sportowego. Konkurencja Kpn 10 to około 60 minut stania w miejscu bez zmiany położenia stóp. Do dzisiejszego dnia pamiętam jak mnie piekły stopy po treningach pod okiem Tadzia Tuleckiego w naszym głogowskim LOK-u. Wracając do tematu, w HFT "siłka" tak ! Dla postaw wymuszonych - stojąca i klęcząca. Tu potrzebna jest tzw. statyka czyli bezruch  Big Grin A kondycja i "wyćwiczone" mięśnie nie zaszkodzą, a pomogą.  Większość postaw w HFT to "dowolna" czyli leżąca i tu kondycja i siła nie są tak istotne.  Ćwicz siłkę i trenuj strzelectwo, ale tylko HFT  Cool W sportowym jest za duże "parcie na szkło" Pozdrawiam sindbad.
Odpowiedz
#5
Trening siłowy nie zaszkodzi Tongue a jak już to tylko pomoże Smile
Odpowiedz
#6
[attachment=373]Panowie w moim mieszkaniu jest 11,5 metra.Dzisiaj trochę poćwiczyłem stojaka a oto wyniki tam gdzie strzałka strzelałem z poprawką na odległość.Co o tym sądzicie.
Odpowiedz
#7
Strzelałeś z w paralaksie czy miałeś mydło?
Odpowiedz
#8
Sławek coś konkretniej bo nie kumam tego z w .
Odpowiedz
#9
Kręciłeś paralaksą do wyostrzenia na ten 11.5m?
Jeżeli nie kręciłeś (jak sądzę) to pamiętaj, że w tym dystansie bardzo łatwo o błąd paralaksy...
Więcej nie podpowiem, bo strzelasz stojaki lepiej ode mnie Smile
Odpowiedz
#10
Karabinek mam ustawiony jak na zawody bez kręcenia a o tej paralaksie muszę chyba trochę poczytać więcej.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trening. Obserwacje i wnioski. Safari 186 114,293 09-23-2017, 08:13
Ostatni post: Safari
  Dobry "PeCeP" na początek. Safari 41 29,984 08-11-2016, 07:22
Ostatni post: Brandon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości