Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własny śrut
#1
Panowie widziałem w internecie gości co robią sami śrut posiadają matryce na parę sztuk. Wygląda to dość ciekawie. Moje pytanie czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tym temacie ewentualnie co o tym myślicie.
Odpowiedz
#2
Z tego co się dowiedziałem przy zwiedzaniu JSB w Bohuminie 95% powodzenia w procesie produkcji leży po stronie składu materiału. Osobiście nie bardzo sobie wyobrażam 'bawienie się' składem i eksperymentowanie ale.... co kto woli.
Odpowiedz
#3
To co Paweł napisał - Bohumin otwiera oczy. Sprawa wygląda prosto: matryca i prasa... a faktycznie to po prostu trzeba oglądnąć Smile
Nie bardzo widzę jak w domowych warunkach powtarzalnie wyrabiać pelletki... Co innego "poprawa" już istniejącego - w sieci znajdziesz tego dużo Smile.
Odpowiedz
#4
A nawet gdybyś dał radę idealny zrobić to pytanie czy dopuszczą do zawodów? Z tego co kojarzę z regulaminu to chyba nie można mieć swoich przeróbek...
Odpowiedz
#5
Maciek, chyba coś źle zrozumiałeś wpisy w regulaminie...
Odpowiedz
#6
Sławek ma rację. Regulamin ani słowem nie określa kalibru, materiału czy producenta śrutu. Dla śrutu istotna jest tylko i wyłącznie jego maksymalna energia.
Szukałem ale nie znalazłem: wiele lat temu, kiedy zaczynalismy naszą przygodę z wiatrówkami ktoś wrzucił filmik z YT o facecie, który ...'toczył' śrut z pręta ołowianego. Oczywiście był to fake bo plastyczność ołowiu wyklucza takie 'zabawy'
Odpowiedz
#7
Panowie ja nie zamierzam produkować ale obejrzałem takie coś i mnie zaintrygowało https://www.youtube.com/watch?v=qnmkWWs6eOQ
Odpowiedz
#8
Koszt matryc ~15000, choć może zważywszy na jakość bliżej 20000, do tego prasa Smile.
Ale na pewno szanuje się każdy strzał Smile
Odpowiedz
#9
Zwracam honor Smile mój błąd. Coś mi się zdawało, że kiedyś widziałem, że własnej produkcji, ale jednak nie może być ze stali, która powoduje rykoszet oraz wybuchający.
Odpowiedz
#10
Cytat:takie coś i mnie zaintrygowało


Jacku, dzielona matryca ?? I będziesz miał rant. Sławek ma rację: żeby śrut miał wymiary w  0.01 to taki kawał ajzola kosztowałby dobry samochód. Do tego tłoczniki, materiał... Puszka śrutu wyjdzie 500 PLN.
Dziękuję - postoję
Gość robi śrut nie na zawody tylko na polowanie a to inna bajka.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Śrut, drut i inny napier... Safari 75 51,408 09-19-2018, 04:59
Ostatni post: zantara
  Śrut JSB - serial AJU 2 2,856 11-08-2016, 06:44
Ostatni post: AJU
  Śrut Express MarcinMM 47 31,870 10-11-2016, 06:45
Ostatni post: hydro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości