Tegoroczne Mistrzostwa Świata Hunter Field Target WHFTO odbyły się w czeskich Cholticach. Takiej imprezy, nie mogliśmy przegapić. DGST Beaver reprezentowali (od prawej góry): Basia, Marcin, Danusia, Krzysiek, Ania, Darek, Tomek, Piotr, Marcin, Sławek i Damian.

Dwudniowe zawody wyłoniły zwycięzców kategorii Open (HFT1), Springer (HFT2), Junior, Weteran oraz Ladies (Najlepsza Kobieta). Prócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Łącznie wystartowało 224 zawodników z Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Republiki Południowej Afryki, Anglii,  Walii,  Holandii,  Szkocji, Litwy,  Belgii oraz  Irlandii Północnej.

Podczas dwóch dni, zawody odbywały się na dwóch osobnych torach, Alfa – autorem byli organizatorzy z Czech oraz Bravo, nad którym pracowała ekipa prowadzona przez Iana Bainbridge. Do klasyfikacji brana była suma wyników z obu torów.


04.08.2018 – Sobota.

Pierwszy dzień zawodów okazał się, ze względu na temperaturę – wyjątkowy. Blisko 38’C w cieniu, skutecznie utrudniało nie tylko oddanie celnego strzału, ale częściowo odbierało przyjemność z przebywania w tym wyjątkowym miejscu. Na domiar złego, na tor Alfa nie dostarczono wody, a prywatne zapasy szybko się kończyły… jednak na ok 10 końcowych figurek, Czesi donieśli tak wyczekiwane zgrzewki wody.

Tomek Marszałek na stanowisku z postawą dowolną – tor Alfa, polana. Ta figurka (37m) musiała się położyć…

Tor Alfa kształtem przypominał prostokąt, przebiegał przez gęsty las i schodził wzdłuż długiej polany gdzie ewidentnie rządził wiatr. Grupa czeska zadbała, aby możliwie utrudnić oddanie celnego strzału. Nie zabrakło również figurek ustawionych pod dużym kątem w dół. Dodatkowo warunki, w tym wiatr i silne słońce, a co za tym idzie duże kontrasty światłocieni, skutecznie wprowadzały strzelca w błąd co do określenia dystansu i poprawek.

Marcin „Skała” Markisz. Różowa wstążka wiatrowskazu ani drgnie…

 

Warunki mocno zweryfikowały zawodników i ich sprzęty. Wielu z nas narzekało na różnorakie problemy techniczne.


04.08.2018 – Niedziela

Niedzielny poranek przywitał nas deszczem i powietrze stało się nieco znośniejsze. Ze względu na intensywne przejściowe opady, rozpoczęcie zawodów przesunięto o około godzinę i na stanowiskach strzeleckich byliśmy ok 11:15. Tor Bravo tworzył jedną długą linię.

Sławek sędziując koledze Arturowi… „Na Boga, który to może być metr ?”

Strzelało się w cele umieszczone w ciemnym lesie, choć w obszarach jeziorek było nieco otwartego terenu z wyraźnie mocniejszą bryzą. Tam należało brać mocne poprawki na wiatr. Zróżnicowany teren parku powodował, że musieliśmy się również zmierzyć z celami umieszczonymi pod kątami do góry i w dół.

Darek Szymanowski na stanowisku nr 15 z idealnie skomponowaną kolorystyką maty.

Z opinii większości zawodników wynikało, że tor Bravo był nieco łatwiejszy. Na pewno stanowiska z pozycją wymuszoną były ustawione naturalniej dla strzelca. Wielokrotnie jednak to słońce świecące prosto w okular, sprawiało największe problemy.

Marszałkowie w komplecie (czyli dozwolony doping na torze)

 

Piotr Brandys na torze Bravo – szykuje się do oddania strzału z nowiuśkiego AA HFT500. 

 

Darek w postawie wymuszonej klęczącej w pełnym skupieniu…


Po dwóch dniach strzeleckich zmagań wyłoniono zwycięzców. W klasie Springer (HFT2) bezapelacyjnym zwycięzcą został nasz kolega Tomasz Marszałek. Jak widać tegoroczne Mistrzostwo Polski Tomaszowi nie wystarczyło, miażdżąc w Mistrzostwach Świata całą konkurencję, udowodnił swoją wielką klasę.

Wyniki członków naszej grupy:

Kategoria Springer (HFT2)

1 Tomasz Marszałek Poland Springer 67 64 131
2so Sławomir Wiśniewski Poland Springer 63 67 130
3so Marcin Pawlak Poland Springer 65 65 130
4 Sławomir Opiela Poland Springer 60 69 129

(…)

23 Marcin Gracek Poland Springer 51 52 103

Kategoria Open (HFT1)

1 Jacek Kostowski Poland Open 74 77 151
2 Josef Jansa Czech Republic Open 78 72 150
3 so Jakub Vicher Czech Republic Open 73 76 149

(…)

7 Damian Orzoł Poland Open 73 73 146

(…)

21 Marcin Markisz Poland Open 71 70 141

(…)

92 Krzysztof Machowicz Poland Open 63 64 127

(…)

96 Piotr Brandys Poland Open 60 65 125

(…)

118 Darek Szymanowski Poland Open 62 57 119

Kategoria Ladies

1 Agnieszka Pawlak Poland Ladies 72 68 140
2 Katalin Nagy Hungary Ladies 69 67 136
3 Marta Růžičková Czech Republic Ladies 61 68 129
(…)
5 Danuta Markisz Poland Ladies 65 63 128
(…)
14 Anna Machowicz Poland Ladies 50 56 106

Zawody pod każdym względem były rewelacyjne. Złożyły się na to: piękna lokalizacja, oprawa artystyczna, liczne atrakcje, pokazy oraz bogata loteria fantowa. Jednak największą niespodziankę przygotowali sami Polacy. Najwyższe podium oddaliśmy tylko w kategorii Junior – pozostałe trafiły w „nasze” ręce :). Serdeczne gratulacje dla wszystkich podiumowiczów – Agnieszki Pawlak, Jacka Kostowskiego, Eugeniusza Sadowskiego, Tomka Marszałka wraz ze Sławomirem Wiśniewskim oraz Marcinem Pawlakiem. Drużynowo Polacy również pierwsi. Wspaniała, piękna robota! Gratulacje!


Wyniki zbiorcze

Fotki Martina Burianova

Fotki Orlik

Fotki =Ola=

Fotki Mikcio

Fotki Adik

Fotki RadLoc

Fotki WSST (FB) (dzięki Megabos!)

Film#1

Film#2

Film#3