Za nami pierwsze zawody Moravskiego pucharu organizowanego przez  klub Beskudských vzduchovkářů.
Naszą grupę reprezentowali w kategori HFT1 aktualny mistrz Moraw Damian Orzoł i Marcin Markisz, w zawodach wzięli rownież udział nasi koledzy z grupy Hunter Team: Wojciech Boryna oraz Adam Hyska, obaj w kategorii HFT2. Pomimo niesprzyjającej do strzelania pogody nasz Damian zdominował dwa dni zawodów bezkonkurencyjnie wygrywając z dużą przewagą punktów nad konkurentami, zaś Adam Hyska wystrzelał w konkurencji HFT2 znakomity wynik i ostatecznie po dwóch dniach zawodów zajął drugie miejsce.

Cały tor był ustawiony co bardzo rzadko się zdarza wzdłuż rzeki czyli praktycznie strzelanie nad korytem rzeki, stanowiska strzeleckie były dobrze przygotowane, koledzy z Moraw ustawili kilka figurek w pniach drzew i w bardzo zaciemnionych miejscach co sprawiło zawodnikom wiele kłopotów z namierzeniem strefy trafiania. Uważam, że cały tor był bardzo wymagający a niektóre stanowiska wymagały zajęcia bardzo nietypowych pozycji do oddania strzału.

Widziałem kilku zawodników jak i sam strzelałem z jedną nogą zwisającą z urwiska koryta rzeki co jest bardzo ciekawym doświadczeniem.

Na terenie leśniczówki można było zjeść regionalny gulasz oraz świeżo wędzoną kiełbasę. Po południu w pierwszym dniu zawodów można było spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy i figurek z pistoletów pneumatycznych no i w końcu miałem okazję postrzelać z osławionego dobrymi opiniami pistoletu TAU.
Już za tydzień kolejne rozgrywki pucharu Czeskiej Sklopki.


Relacja filmowa

Fotki Orlika

Link do tematu, fotki i wyniki na www.fieldtarget.cz

Temat na naszym forum