W poprzedni weekend uczestniczyliśmy w pierwszych zawodach Pucharu Polski. Impreza odbyła się w Gdyni na terenie Parku Adventure Kolibki ściągając ponad 60 strzelców z całej Polski. Organizatorem była Trójmiejska Grupa Strzelecka która przygotowała bardzo ciekawe tory w konkurencjach HFT/FT. DGST Beaver reprezentowali (od lewej): Sławomir Opiela, Piotr Brandys i Tomasz Marszałek.

Pogoda dopisała, było słonecznie i wietrznie.

Warto zauważyć, że przed rozgrywkami dokonywany był pomiar energii każdego karabinka. Zawody HFT/FT dopuszczają klasyfikację jedynie dla sprzętów strzelających śrutem w angielskim limicie energii kinetycznej 16.3J. Dla standardowych pelletek o masie 0.55g odpowiada to prędkości maksymalnej 244m/s.

Tor strzelecki był bardzo zróżnicowany. Teren Parku Adventure wymuszał strzelanie zarówno celi wysokich, umieszczonych horyzontalnie jak również bardzo niskich. Wielokrotnie należało wziąć dodatkową poprawkę ze względu na kąt ostrzału i praktycznie wszystkie cele strzelało się ze sporą poprawką na wiatr.

Piotr Brandys z karabinkiem AA FTP500

Liczne wzniesienia i wąwozy potęgowały odległość, często wprowadzając zawodników w błąd co do oceny dystansu (ze względu na mocno paraboliczny kształt trajektorii należy przyjmować właściwą pionową poprawkę w funkcji odległości do celu).

Wielokrotnie interpretacja ruchu mas powietrza była najtrudniejszym elementem zawodów. Wiatr był często podnoszony przez naturalne wzniesienia, zaś jego siłę i kierunki doskonale interpretowała linka prowadząca do resetowalnego celu.

Sławomir Opiela w momencie oceny kierunku i siły wiatru.


Wyniki naszych zawodników na tle najlepszych:

FT
1. Jarosław Majda 31
2. Robert Szambelan 29
3. Grzegorz Grabowski 28


HFT1
1. Janusz Pelucha 76
2. Patryk Dziamski 72
3. Norbert Nachman 71

8. Piotr Brandys 65


Od lewej: Tomasz Marszałek (DGST Beaver), Sławomir Opiela (DGST Beaver), Leszek Kamiński ( Trójmiejska Grupa Strzelecka)

HFT2
1. Sławomir Opiela 75
2. Tomasz Marszałek 69
3. Leszek Kamiński 65


Drużynowo zajęliśmy 2-gie miejsce ze stratą 7.5% do WKFT


Wyniki zbiorcze


Fotki – Airgun (FB)

Fotki – Mazgier