Po zimowych zmaganiach czas rozpocząć sezon letni!

1 i 2 kwietnia 2017, nasi koledzy ze Szczecińskiej Grupy Strzelectwa Terenowego podejmą nas na terenie kwatery myśliwskiej Łęsko-Smolniki koło Goleniowa.

Teren znamy z zeszłego roku z jednej z eliminacji PKZ . Będzie las i otwarta polana (oj pudłowaliśmy tam ostatnio, aż miło…)  Znając doświadczenie Wikingów, tor będzie na pewno ciekawy tym bardziej, że na otwartym terenie wiatr da znać o sobie…

I nawet dla naszego Krzysztofa będzie to wyzwanie… Kto w niedzielę wygra, Krzyś czy polana? Kto wykaże więcej zimnej krwi i wyrachowania – Krzyś czy polana?. Paznokci już chyba brak – emocje gwarantowane :)…

Prócz niedzielnych zawodów FT/HFT/nHFT, w sobotę zorganizowane zostaną konkurencje dodatkowe: Silhouette – karabin, Silhouette – pistolet, Spinnery, Target challenge.

Zasady konkurencji dodatkowych:
Spinnery – polegać będzie na strzelaniu dwóch serii z postawy stojącej, do par spinnerów ustawionych na dystansach 20m, 25m, 30m, 35m. Maksymalna liczba punktów do uzyskania: 16.
Target challenge – polegać będzie na strzelaniu dwóch serii z pojedynczego stanowiska do pięciu celów FT/HFT. Pierwsza seria z postawy klęczącej, druga seria z postawy stojącej. Strzelanie prowadzimy ze stałymi nastawami celownika, a jego ustawień można dokonać wyłącznie przed oddaniem pierwszego strzału. Trafienie i przewrócenie celu – 2 pkt., trafienie i nie przewrócenie celu – 1 pkt., całkowite chybienie celu – 0 pkt. Maksymalna liczba punktów do uzyskania: 20.
Dla zwycięzców w konkurencjach dodatkowych zostaną wręczone specjalne trofea.

Dodatkowo, w ramach zawodów, wyłonimy Najbardziej Wszechstronnego Strzelca (NWS), dla którego zostanie wręczone specjalne trofeum.
Wybór NWS zostanie dokonany na podstawie klasyfikacji w 3 wybranych konkurencjach, w których zawodnik zajął najwyższe miejsca (FT, HFT, NHFT, Silhouette).

Szacun dla organizatora za zaangażowanie…


Plan zawodów:
Sobota 01.04.2017:
12.00 – Odprawa
12.15 – Rozpoczęcie zawodów Silhouette oraz konkurencji dodatkowych
Od 18.00 – Spotkanie towarzyskie przy ognisku (będzie kiełbasa do upieczenia na ognisku – nieodpłatnie)
20.15 – Odprawa do konkurencji NHFT
20.30 – Rozpoczęcie zawodów NHFT

Niedziela 02.04.2017:
08.00 – 09.30 – Otwarta strzelnica techniczna „Range Zero”
10.00 – Odprawa
10.15 – Rozpoczęcie zawodów FT / HFT
Od ok 14.00, zaraz po zakończeniu konkurencji – ciepły posiłek (zamówiony w zgłoszeniu obiad)
Około 15.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie trofeów