W dniu 18.08.2019 Grupa DGST BEAVER zorganizowała III Eliminację Pucharu Czesko-Polskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym terenem naszych zmagań strzeleckich był Zieleniec w Dusznikach-Zdrój, a dokładniej szczyt wyciągu kolei GRYGLÓWKA.

Po wjeździe kolejką linową, co wielu osobom sprawiło wielką radość, temperatura oscylowała w granicach 20 stopni, było pochmurnie i wietrznie. Jednak z biegiem czasu, temperatura gwałtownie rosła i pojawiło się słońce, finalnie temperatura urosła do około 30 stopni. Skutkiem czego wiatr zmieniał kierunki jak i swoją siłę…

Tor ustawiono w konwencji 15×2, strzelaliśmy z polany w stronę lasu gdzie część figurek ustawiono na przedpolu lasu a część w ciemnym lesie, co oczywiście utrudniało oszacowanie odległości do celu. No i jeszcze ten wiatr…

Zawody przebiegły sprawnie (był bodaj jeden gwizdek), a po zakończeniu zawodów można było jeszcze trochę postrzelać treningowo do rozstawionych figurek, z czego skorzystało wiele osób.

W czasie oczekiwania na wyniki i rozstrzygnięcie dogrywek, wielu zawodników zgłaszało swoją chęć uczestnictwa w przyszłorocznych zawodach, za co dziękujemy.

Warto wspomnieć, iż swoje pierwsze starty zaliczyli bracia Tomasz i Paweł Widła, którzy strzelali w kategorii HFT2. Tomek po dogrywce zajął II miejsce – Brawo!

A na koniec, wspólne zdjęcie zwycięzców i wyróżnionych.

Zapraszamy na kolejne nasze zawody…

Pzdr

Piotrek


Wyniki szczegółowe

Fotki Orlik

Fotki MarcinMM