Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego DGST Beaver zaprasza…
na krótką relację z zawodów strzeleckich HFT tj. VI Eliminację „Pucharu Beaverów 2017”.
 
Tym razem zadedykowaliśmy je pamięci naszego Ś.P. kolegi z grupy Jarosława Sobocińskiego o nicku „Jaro”.

[Obrazek: 2016-Jaro-04.JPG]

(Jarek rok temu nieoczekiwanie opuścił znany nam świat).

Zawody odbyły się 03.12.2017r. w „Dworku Jeziorki”, Osieczna k. Leszna. Jest to romantyczne miejsce wyspecjalizowane w obsłudze miłośników wszelakiej jazdy konnej. Część osób nocowała w dworku, a nieliczni nad grzbietami „patatajów”.
 
Sobota była łaskawa dla ustawiaczy toru, obdarzyła całkiem znośną pogodą i wszelakie przygotowania przebiegły sprawnie. Tak jak stało w ogłoszeniu dzień zakończyliśmy biesiadą częściowo pod dachem, a także przy ognisku. W niedzielę po śniadaniu i zaliczeniu toru technicznego „range zero” odbyła się odprawa przed zawodami, na której chwilą ciszy uczciliśmy pamięć Jarka. Dzień był wymarzony do strzelania (jak na tę porę roku), temp. na plusie, bez opadów, bez większego wiatru i słonecznie. Tor składał się z 15-tu stanowisk po dwa cele, a grupy prawie wszystkie były dwuosobowe. Gdzie poustawiane były sylwetki? Teren jest parkowy, z górką, płaszczyzną zasadniczą i obniżeniem przez który przepływa strumień. Celowaliśmy różnorodnie w pionie. Pod górę blisko i daleko, płasko również, a w dół pod niedużym kątem. Tor wydawał się łatwy, ale źle wybrana postawa i pewność siebie mogła skutkować zahaczeniem śrutu o wszelaką roślinność (niby park, ale z wieloma krzewami). Skutkiem czego nikt nie wystrzelał kompletu punktów. Jak zwykle zmorą większości były postawy wymuszone, a i liczne cele 15mm były przyczyną utraty punktów (głównie przeze mnie).
Reasumując były możliwości sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Atmosferę zawodów odbieram jako życzliwą i koleżeńską. Przerwy krótkie były, ale nieliczne (np. snajper Michał chciał utrudnić co nieco i odstrzelił sznurek).
Po zawodach zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz trofea za zajęte miejsca w „Pucharze Beaverów 2017”. Ogólne zadowolenie (mam nadzieję), podtrzymało losowanie po zawodach nagród ufundowanych przez naszą grupę. A poszły w dobre ręce 3 paczki śrutu Exact premium, 3 trenażery magnesowe oraz etui na śrut.
Bardzo miło było gościć zacnych strzelców przybyłych z różnych stron Polski (Szczecin, Kluczbork, Poznań, Kłodzko…), jak również być na torze z kolegami „po lufie”, których obecność jest potwierdzeniem sensu organizowania i rangi zawodów. Tu wielki ukłon dla seniorów. Przed nami trudy dnia codziennego i kombinowanie kiedy i jak na następne spotkanie. Tak więc wszystkich zapraszamy na jeszcze i życzę pozytywnego ciśnienia!


Wyniki

Fotki Orlik

Fotki PawełW

Temat na forum