Strefa Beaver

Pełna wersja: Jaką optyke wybrać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Jak w temacie. Wypowiedzcie się proszę 
SWFA super sniper 10x42
Burris timberline
Vortex Diamondack 4-16x42
Do tej trójki zawężyłem moje poszukiwania chyba że macie coś od siebie do dorzucenia co jest godne uwagi i w tym przedziale cenowym czyli do 1500?
Z góry dzięki
Wszystkie lunety są dobre, ale....
Średnica 40 jest maksymalna jaką powinien mieć celownik. Najlepsze wyniki, czyli najmniejszy błąd AO miałem, gdy używałem lunety RV9.
Burris timberline spełnia ten warunek i nawet mnie kusił swojego czasu, jednak Vortex, którego używa YAMRT jest dużo lepszy.
Też sie nad nim zastanawiam sle powiększenie razy 8 trochę mnie stopuje
Tomku rozmawialiśmy na torze na temat Burrisa - dla mnie za dużo minusów ma. Ale wszystko zależy od strzelca, ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy. Trzeba go tylko opanować.
W tych Vortexach krzyże są jak dla mnie za proste (takie same jak w Burrisie zresztą). To dyskwalifikuje te dwie lunety.
A SS to jest tańszy brat Sightrona, z tego co ludzie piszą nie ma takich problemów jak Sightron - może to jest złoty środek; oczywiście z siatką MMD ?

Ale każdy ma inne wymagania, inny wzrok itp. itd.
(11-14-2015, 05:33)Orlik napisał(a): [ -> ]ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy.

I tu masz rację, jednak dziś wielu pozbywa się tej lunety na rzecz firmy vortex. Ja do HFT2 wróciłbym z RV9. Obraz tego małego celownika nie odbiegał znacząco do meopty i LS. Przynajmniej ja nie widziałem różnicy.
(11-14-2015, 04:42)T83 napisał(a): [ -> ]SWFA super sniper 10x42
Vortex Diamondack 4-16x42
Ja bym się ograniczył do tych dwóch - osobiście mam Vortexa Cool
Orliku co Ty marudzisz o siatce jest prosta do bólu i zacny wynik wystrzelałeś . Minę miałeś głupią , że tak powiem jak rozmyślałeś o lunetach ale jak to sam powiedziałeś luneta to rzecz indywidualna .Trzeba mieć ją w domu i intensywnie testować tak z miesiąc . Rozmawiałem o pewnych przypadłościach lunet z" ekspertem optycznym" diagnoza była jedna REKLAMOWAĆ tylko powiedzcie mi gdzie jak serwisu nie ma
(11-14-2015, 04:42)T83 napisał(a): [ -> ]Jak w temacie. Wypowiedzcie się proszę 
SWFA super sniper 10x42
Burris timberline
Vortex Diamondack 4-16x42
Do tej trójki zawężyłem moje poszukiwania chyba że macie coś od siebie do dorzucenia co jest godne uwagi i w tym przedziale cenowym czyli do 1500?
Z góry dzięki

W cale bym nie pisał, gdybyś nie poprosił. Tongue Nic się nie znam na celownikach optycznych. Tylko tak mogę pomóc.
1. Najmniej przeze mnie osłuchany. http://www.snipercentral.com/swfa-ss-10x...fle-scope/
2. Uwielbiany "Ciemniak". W końcu tubus 32. Taki jarkowy weaver rv9. Jak wieść gminna niesie skuteczne ustrojstwo. 
3. A to już przykład z samej góry Naszej Grupy. Tylko dlaczego "Guru" zachwyca się tubusem 32? I ta dożyci, przepraszam dożywotnia gwarancja!  Rolleyes
(11-14-2015, 07:24)Jaro napisał(a): [ -> ]
(11-14-2015, 05:33)Orlik napisał(a): [ -> ]ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy.

wróciłbym z RV9. Obraz tego małego celownika nie odbiegał znacząco do meopty i LS. Przynajmniej ja nie widziałem różnicy.
Jaja se robisz Big Grin  od meopty ? od LS nie wiem bo nie miałem ale od Meopty . Kolego  tych lunet nie da się porównać bo to to tak jak byś porównywał extra ligę z trzecią ligą  .
Meopta ma wady ale to inna historia  .
(11-14-2015, 07:24)Jaro napisał(a): [ -> ]
(11-14-2015, 05:33)Orlik napisał(a): [ -> ]ile razy Burris był na podium to niesposób zliczyć, a to coś znaczy.

I tu masz rację, jednak dziś wielu pozbywa się tej lunety na rzecz firmy vortex. Ja do HFT2 wróciłbym z RV9. Obraz tego małego celownika nie odbiegał znacząco do meopty i LS. Przynajmniej ja nie widziałem różnicy.

Nie wiem skąd Meopta w Twoim porównaniu. To są lunety których szkła nie można do niczego porównać, jakość niesamowita. LS`a nawet wstyd obok Meopty położyć, chodź kiedyś to zrobiłem Smile

(11-14-2015, 09:29)yamrt napisał(a): [ -> ]Orliku co Ty marudzisz o siatce jest prosta do bólu i zacny wynik wystrzelałeś . Minę  miałeś głupią , że tak powiem jak rozmyślałeś o lunetach ale jak to sam powiedziałeś luneta to rzecz indywidualna .Trzeba mieć ją w domu i intensywnie testować  tak z miesiąc . Rozmawiałem o pewnych przypadłościach lunet z" ekspertem optycznym" diagnoza była jedna REKLAMOWAĆ tylko powiedzcie mi gdzie jak serwisu nie ma

Oj żebyś wiedział, poprostu byłem w szoku. Teraz już na spokojnie to wiem, że nawet ślepej kurze... 


Ideał lunety nie istnieje (jak to w życiu) trzeba pogodzić się z minusami, albo zmieniać co chwilę szukając czegoś co zniweluje pewne niedoskonałośći, ale na ogół pojawiają się wtedy inne problemy. I tak w nieskończoność Big Grin

Albo kupić to i nie bawić się w poszukiwania:
http://gun.cz/30861-Puskohled_March_1-1024_MTR-4/
Stron: 1 2 3 4 5 6 7