Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HW98 + system zamknietej sprężyny ala Dębowy
#1
A więc jak obiecałem małe sprawozdanie z pierwszych odczuć po udoskonaleniu karabinka przez Maćka.
Wprawdzie dzisiaj pierwszy raz miałem okazję go przetestować za to po około pół paczki śrutu myślę że mogę już coś powiedzieć.
Normalna sprawa karabinek musi się ułożyć i trochę to potrwa, po kilku puszkach zrobię odświeżenie.
Zacznę może od innych rzeczy które zmieniłem.
Palmrest jest nowy i wykonany z Kwasówki a co za tym idzie cięższy, dużo cięższy -720gram.
Jest on też dłuższy co zupełnie zmieniło środek ciężkości i teraz przy opieraniu go o rękę karabinek nie leci na nos i dużo lepiej siedzi na ramieniu.
OK przejdźmy do najważniejszego- system i jego praca.
Wiem trochę wcześnie na oceny ale jestem pod takim wrażeniem że muszę się tym z Wami podzielić.
Efekt diesla zniknął, lżej naciąga się karabinek, dźwięk może jeszcze nie do końca idealny ale liczę że po ułożeniu się systemu będzie lepiej.
Cykl strzału jest naprawdę przyjemny, jest dość szybki ale też nie takie gas ramowe boom. Sam odrzut mniej odczuwalny i mimo szybkości cyklu naprawdę miękki.
Karabinek wciąż bardzo wymagający ale wydaje mi się że i tak mniej niż wcześniej, nie kara już tak strasznie jak przed modernizacją.
Tak dla checy na koniec dzisiejszego strzelania ustawiłem na 40-tym metrze figurkę z przesłoną 30mm i na dziesięć prób 8 udanych, myślę że biorąc pod uwagę fakt że cały sprzęt jest dla mnie nowy(luneta, karabinek,palmrest) to jak na pierwsze strzelanie całkiem niezły wynik.
Szkoda że nie mam jeszcze chrono bo fajnie było by wiedzieć jaką ma teraz prędkość a jaką utrzyma po ułożeniu się systemu.
Kilka kolejnych sesji pokaże więcej. Ciekaw też jestem jak dodatkowa waga przełoży się na pozycje wymuszone, przy dowolnej myślę że to atut ale przy innych może być wręcz przeciwnie. Mam jeszcze jedną dłuższą wersję aluminiową zawsze mogę je zamienić.
Odpowiedz
#2
Czekamy na zdjęcia Wink
Ciekaw jestem także skupienia jakie teraz można będzie z tego karabinka osiągnąć. Z mojego HW97 na 25m wszystko mieściło się kole o średnicy 15mm.
Odpowiedz
#3
Do kz 15mm na 25-tym metrze 10/10. HEHE.
Ale że co kupiłeś już czy wzięło Cię na sentymenty?

   
Tak to teraz wygląda.  Fotki skupienia następnym razem
Odpowiedz
#4
No nieźle, nieźle.
Gratulować, palmrestu.
Odpowiedz
#5
Wygląda ok, ciekawe czy tak będzie strzelało Wink
Ja się jeszcze zastanawiam nad wyborem sprężyny, więc będę śledził Twoje wyniki...
Odpowiedz
#6
15mm - 10/10 z 25m, szacun. Mi zawsze coś odskoczy Smile nawet mimo stabilnej siedzącej i podpartej pozycji.
Tak myśle (czysto teoretycznie) +.75kg na pewno zmniejszyło kopniaka. Bardziej niż zabiegi w systemie.
Gdyby masę umieścić na lufie lub w stopce, powinno poprawić stabilność i ewentualny podrzut.
Mi osobiście leży ciążenie na lufę ale to chyba indywidualna sprawa.

Chłopaki - jakieś najbliższe zawody? Gdzie się wybieracie?

Pozdrawiam!
Sławek
Odpowiedz
#7
15mm - 10/10 z 25m, szacun. Mi zawsze coś odskoczy Smile nawet mimo stabilnej siedzącej i podpartej pozycji.

Normalna sprawa mi też ale tym razem chyba dostałem na zachętę po ostatnich niepowodzeniach.
Jak uda mi się to powtórzyć to na pewno się pochwalę.
A wracając do Twoich spostrzeżeń odnośnie ciężaru i odrzutu to oczywiście że pomaga i takie też było założenie tej próby. Zobaczymy co dalej.
Kolejny sprawdzian zawody Poznań.
Odpowiedz
#8
Marcin, to co pisałem wcześniej to tylko takie teoretyczne rozważania...
Nie testowałem i nie mogę potwierdzić, ale może komuś się przyda Smile
Na chwilę obecną prowadzę testy nad środkiem ciężkości - uharatałem kawałek kolby i ciągle mi mało...
Jak tak dalej pójdzie mój TX stopkę będzie miał przyklejoną do bezpiecznika Smile

Zawody - Poznań czyli kiedy?
Odpowiedz
#9
Pod tym linkiem jest parę informacji na temat dzielonej sprężyny w HW. Czy to ta sama co Maciek montuje to nie wiem....

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=38547
Odpowiedz
#10
Moja to system ZAMKNIĘTEJ SPRĘŻYNY nie dzielonej.
Tak Was właśnie interesuje mój temat, tylko Wam dokuczanie choremu w głowie.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wytrzymałość sprężyny głównej... AJU 13 9,184 02-07-2017, 11:18
Ostatni post: T83

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości