Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wytrzymałość sprężyny głównej...
#1
I kolejna wtopa... Strzelam sobie dziś wymuszone (śnieżno-wodne bagno na trawniku nie skłania do leżącej), a tu ni z gruchy ni z pietruchy dźwignia naciągu wisi jak flak w 1/3 długości...
Znam to już dokładnie - sprężyna padła. Nie pękła, tylko złożyła się Sad. Założona 6 tygodni temu wypluła łącznie ok 9 paczek exacta...
 
Karabinek kupiłem w lipcu 2015 roku. Sprężyn już wymieniłem przynajmniej 7 - przestałem liczyć Smile
Do bani z tą żywotnością, choć raz trafiła mi się taka, co przeżyła ~20 paczek i jeszcze trzymała prędkość. 

Całe szczęście, że mam zapasowy zestaw sprężyny z prowadnicą i kapeluszem z superwiatrówki.pl (jak się nie mylę sklep prowadzi Eres (?)) - zobaczymy co to warte...
Niepokoi mnie straszne ciężko spasowana (z tolerancją na duży +) prowadnica - ledwo daje się wyciągnąć ze sprężyny - tak powinno być?
Do tej pory stosowałem zestawy (sprężyna z prowadnicą) które spasowane były tak, że prowadnicę bez trudu dało się wsadzić i wyciągnąć ze sprężynki.

Za tydzień Zabrze, chciałbym pojechać a tu taka przygoda i w sumie nie wiem czym się to zakończy...

//------------
Jednak sprężyna pękła a nie, jak pisałem wcześniej "że się złożyła"

[Obrazek: spr_02_2017.jpg]
Odpowiedz
#2
Ale lipa. 
Za dużo strzelasz Wink
Generalnie to średnio sprężyny wytrzymują właśnie 10 paczek.
Może by jednak spróbować tą FACkową?
Odpowiedz
#3
Kup sprężyna z v mach jest też dostępna z niemieckiej strony . Wyślą Ci do domu.

Albo spróbuj sprężyny od dębowego podobno i to potwierdza Leszek wytrzymują dwa razy tyle.
Odpowiedz
#4
Sławek, a zapodaj wymiary w/w sprężyny długość i średnice wew i zew. Mam pomysł.
Odpowiedz
#5
Zmierzone:
- Grubość drutu: 3.10mm
- Średnica zewnętrzna: 20.30mm
- Średnica wewnętrzna: 14.10mm
- Długość: 21cm - lepiej żeby była dłuższa (sam dotnę i zarobię końce)
Odpowiedz
#6
Maciek napisał mi, że "zrobiłem urządzenie do przeprężania sprężyn" może napisz do niego i zamów sprężynę. 
Odpowiedz
#7
Piotrek, co jest skutkiem przeprężenia?
Odpowiedz
#8
A nie mam pojęcia Big Grin Ale brzmi dobrze Tongue
Odpowiedz
#9
Nie macie fajnych karabinków oj nie .
Tak w kwestii formalnej wal do Debowego rzekłbym ma indywidualne podejście do karabinka .
Odpowiedz
#10
Dobrze gadają wal do Maćka.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HW98 + system zamknietej sprężyny ala Dębowy T83 41 28,634 05-06-2016, 11:10
Ostatni post: Jaro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości