Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NIKON ForestryPRO for Orlik
#11
Krzysiu,
ustawiałem tym dwa tory już i pracowałem również w lesie. Urządzenie ma pomiar pierwszego i drugiego planu, więc może pomijać przeszkadzajki ;-) Nie ma nic bardziej komfortowego i dokładnego do tej roboty. Dodatkowo masz lupkę 6x więc nie musisz biegać z karabinkiem, tylko składasz się do dalmierza i sprawdzasz, czy widać wszystko ładnie. Dalmierz fazowy (budowlany) nie nadaje się do takiej pracy. Po pierwsze musi mieć gładkie powierzchnie lub specjalne znaczniki / tarcze do obijania lasera, a do tego statyw. Czas pomiaru to około 3s, a tu masz wynik od razu + pomiar ciągły do 20s. Miałem w ręku Leice za ponad 2kpln z kamerką, wyświetlaczem i do tej roboty się nie nadaje. Dalmierze fazowe są super dokładne ale w sprzyjających okolicznościach pobiją na głowę Bushnele czy jak im tam przekłamując pomiar o kilka metrów. Nikona używam też do pomiaru wysokości budynków i masztów radiowych. Tu ma dokładność 10cm.

Poza tym z każdym narzędziem trzeba się obeznać, co uczyniłem. Więc jeżeli nie mam jasnego pomiaru, to skracam o pół metra i jest gwarancja, że nie wyjadę poza limit. A taśmę mam dobrą, taką która się nie wyciąga, tzn nie zmienia swojej długości ;-) Ja nie mam problemu z ustabilizowaniem tego urządzenia. Zawsze można też się rzucić na ziemię i zamurować z nim do palika i z takiej pozycji wykonuję pomiar na stanowisku ;-)

Z resztą - będziesz miał okazję pobawić się tym, to wyrobisz sobie swoje zdanie na ten temat ;-)
Odpowiedz
#12
A dzięki dzięki że o mnie pamiętałeś Smile

Planuje zmianę swojego wysłużonego Buschnela (zawyżającego pomiar od jakiegoś czasu o jakieś 1-2m na naszym maxie) na coś innego, myślałem o Vortexie, ale w tym nikonie i cena przyzwoitsza i więcej opcji ! Big Grin
Najbardziej jara mnie to horyzontalne mierzenie, to może mieć naprawdę sens w treningach i nauce strzelania kątów. A jeszcze jak nie zawyża o więcej niż 1m na maxie to może być !

Ale i tak zwykła taśma miernicza do mierzenia toru musi być, już poprawialiśmy połowę toru po dalmierzu, to się po prostu nie sprawdza !

Na treningi, źle ustawione tarcze na zerach na zawodach (a w CZ często tak bywa, że na zerze mierzymy dalmierzem i wychodzą nam rozbieżności, dlatego dalmierz jest na obowiązkowym wyposażeniu przy wyjeździe na zawody), zabawy - to jak najbardziej dalmierz (nie latam z taśmą mierniczą do drzew w lesie).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości