Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śrut Express
#31
To jak zrobiłeś wykresy to już wiesz po co jest siatka Mil-dot ?
Odpowiedz
#32
Użyłem mil-dot jako siatkę referencyjną. Domierzać i wprowadzać korekty można każdą siatką o ile poświęci jej się trochę czasu i uwagi ;-) Nie mniej jednak nic nie zastąpi treningu, czyli oceny odległości na oko. Dziś spacerowałem po lesie z dalmierzem. Naprawdę, łatwo jest się nabić w butelkę ;-)
Odpowiedz
#33
tutaj trochę dokładniejszy wykres,

[Obrazek: 1.jpg]

Jak widać różnica w opadzie miedzy Expressem a Heavy wynosi 1,5cm na 41 metrze. Nie jest to dużo, a wrażliwość na wiatr cięższego śrutu zdecydowanie mniejsza. Energia Expressa na 40m - 9,64J. Natomiast Heavy 11,44J. Warto się pobawić ChairGunem i zweryfikować sobie tabele w praktyce. Tylko mała uwaga - dane wejściowe: odległość osi optyki od osi lufy, dokładne pomiary (uśrednione) z chrono, strzelamy na terenie płaskim. Jeżeli teren jest pochyły należy do celi/tarcz wprowadzić poprawkę odległości, czyli ustawić je na odległości poziomej/horyzontalnej. cos x dysnans, np. 35m pod kątem 20st -- cos20 x 35 = 0,94*35=33,25m.
Odpowiedz
#34
No to tyle teorii zapraszamy do doświadczeń w terenie .
A jak myślisz dlaczego tak niewielu używa tego ciężkiego śrutu skoro jest tak dobry .
Odpowiedz
#35
Dzisiaj miałem okazje postrzelać z expressa na delikatnym wiaterku na 41m poprawki na wiatr były takie same jak na zwykłym srucie 4,52
poczekam jeszcze na mocniejszy wiaterek .
Odpowiedz
#36
Tak z ciekawości ile masz " na wylocie " w m/s ?
Ps. ładnie wygląda sztajer z tą osadką  Smile .
Odpowiedz
#37
(10-10-2016, 04:11)yamrt napisał(a): Tak z ciekawości ile masz " na wylocie " w m/s ?
Ps. ładnie wygląda sztajer z tą osadką  Smile
na zwykłym mam 241ms-242ms,na expresie nie wiem ile bo nie mam chrona,zobacz jakie skupienie.
https://goo.gl/photos/SMEw9XZNXxthVdrZ7
Odpowiedz
#38
Jak na 41 m nieźle . Cool 
Włamywacz mia swoja teorie na temat expresa i długich luf i ma rację .
Odpowiedz
#39
A jaką ma teorię?
Odpowiedz
#40
(10-10-2016, 04:38)yamrt napisał(a): Jak na 41 m nieźle . Cool 
Włamywacz mia swoja teorie na temat expresa i długich luf i ma rację .

dzisiaj kupiłem od Bartka pare paczek srutu exacta i na tarczy wyszło to samo co express
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Własny śrut zantara 12 6,672 03-20-2020, 10:41
Ostatni post: yamrt
  Śrut, drut i inny napier... Safari 75 51,592 09-19-2018, 04:59
Ostatni post: zantara
  Śrut JSB - serial AJU 2 2,868 11-08-2016, 06:44
Ostatni post: AJU

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości