Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TX200 - autorski tuning
#1
Tools 
Każdy w jakiś sposób poprawia swój sprzęt. Chcąc uzyskać lepsze wyniki modyfikujemy najlepiej jak umiemy nasze sprężynowe strzeladła...
Większość z nas oddaje karabinki profesjonalistom. Ja, po wnikliwej lekturze głębokich zasobów internetu, postanowiłem sprawdzić jak zachowa się system po zmianie masy bebechów swojego ukochanego TX-a.
Ponieważ dysponuję swoim własnym CNC - postanowiłem modyfikacje wykonać we własnym zakresie... Wykonałem szybki projekcik frezowania tłoka oraz dodatkowo projekty nowych ślizgów tłoka (dokładnej spasowanych oraz zmniejszających tarcie).
Część zmian umieszczam tutaj. Poniżej macie fotki z wynikami prac...

[Obrazek: TX200_tuning_1.jpg]       

[Obrazek: TX200_Tuning_2.jpg]

Cały system złożyłem w czerwcu. Od tego czasu wystrzelałem ok prawie 2 wagony exacta i w międzyczasie kilka zawodów nawet udało się wygrać.    
Teraz najważniejsze - czy poprawiło to zasadniczo pracę systemu? - zasadniczo nie! 
Czy widzę różnicę - tak! zaznaczam - jest to moja ocena bardzo subiektywna...
Odpowiedz
#2
Może coś bliżej w czym ta różnica ? jak to przekłada się na karabin , strzelca ?
Odpowiedz
#3
Nie zapomnij dodać, że ze sprężynami miałeś na pieńku... Rolleyes Ja to bym nawet zakupił TX-sa i strzelał z logiem Elecso na karabinku. Tylko niech to będzie system  powtarzalny i przewidywalny. Obawiam się, że Ty i system to 50/50 i inny strzelający musi być co najmniej w 99-ciu procentach takim jak Ty, żeby zbliżyć się wynikami. Cool
P.S. Gdzieś wróble ćwierkały, że po tuningu opory znacznie się zmniejszyły. Ale opory ślizgów. Czyli ślizgi nie ujmują dużo z cyklu i szybkości strzału? Sławek zlituj się, Hitchcock jesteś?! "System nie ma wyraźnych zmian, ale czuję różnicę"...To brzmi jak ..."jestem prawie w ciąży"! Shy
Odpowiedz
#4
Marcin ja przecież pisałem, że nie czuję zasadniczych zmian. Zasadnicze w sensie radykalne.
Może powinienem napisać o subtelnej różnicy... Smile Niczego innego nie należało się przecież spodziewać...
Za tydzień mamy zawody w Zieleńcu. Weźmiesz do ręki karabin i sam ocenisz i może nawet coś tu w temacie wtedy napiszesz.
Odpowiedz
#5
No muszę coś napisać...! Jest! Debilna teza..."ślizg w ząbek czesany, pójdzie szybciej do wymiany". Blush

A tak przy okazji. Czy krąży w światku strzeleckim taki Święty Graal, ideał celności? Np. jedna dziurka 10 mm w serii (no jakiej?) na 41 metrze? Bądźmy realistami, (w obiekcie zamkniętym). Znacie jakiegoś "technicznego króliczka", którego gonimy? Huh
Odpowiedz
#6
(11-06-2017, 09:25)Safari napisał(a): No muszę coś napisać...! Jest! Debilna teza..."ślizg w ząbek czesany, pójdzie szybciej do wymiany". Blush

Dedykowany materiał załatwia ten problem Smile
Odpowiedz
#7
Cytat:Czy krąży w światku strzeleckim taki Święty Graal, ideał celności? 

Widziałem nie raz tarcze wystrzelane przez Krzyśka Siudę jego ProSportem. Takie skupienia rzędu 10 gr na 40 metrze.
Odpowiedz
#8
(11-13-2017, 08:30)PawelW napisał(a):
Cytat:Czy krąży w światku strzeleckim taki Święty Graal, ideał celności? 

Widziałem nie raz tarcze wystrzelane przez Krzyśka Siudę jego ProSportem. Takie skupienia rzędu 10 gr na 40 metrze.

Nie załamuj mnie. Napisz chociaż, że warunki halowe były... Confused (jaki śrut, jaka postawa, jakie serie, jak zrobiony karabinek...? Dobre to, tylko więcej szczegółów! A nie...wtedy to nie byłby już Święty Graal. Wink
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Tools Moduł spustu w TX200 AJU 5 4,963 07-25-2019, 01:44
Ostatni post: PawelW
  Tx200 / 30m - wyniki na papierze AJU 20 13,011 07-24-2018, 06:38
Ostatni post: Safari
  TX200 - nowy montaż AJU 20 13,348 04-14-2017, 12:43
Ostatni post: yamrt
Tools TX200 poluzowany Anti Bear Trap AJU 0 1,588 01-23-2017, 08:59
Ostatni post: AJU
  TX200 / 41m - wyniki na papierze AJU 9 7,193 11-05-2016, 08:57
Ostatni post: AJU

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości