Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie dotyczące PCP
#11
Mądrego to zawsze warto posłuchać...
Wniosek, jak dobrze rozumiem, jest jeden - dobij powietrza do kartusza w warunkach zawodów i dbaj o jego stabilizację temperaturową (skarpeta naciągnięta na kartusz???)
Ciągnąc dalej - widziałem kartusze z czarną matową powierzchnią - to chyba błąd...
Ideałem byłby kartusz izolowany z podwójnym płaszczem.
Odpowiedz
#12
Akurat kolor i faktura kartusza nie mają znaczenia, jak się nagrzeje to będzie bonus w postaci większej ilości strzałów. Problemem jest nagrzewanie się systemu a szczególnie regulatora i komory strzałowej - i tu uważam jest przewaga siejera nad np waltherem Smile U walusiów jest duży kawał aluminium wystawiony na bezpośrednie oddziaływanie słoneczka bo po prostu te karabiny były projektowane pod halę do matchu... W steyerku jest mały regulatorek z minimalną ilością aluminium schowany w środeczku. Zapewne srebrny system Steyra na słońcu będzie lepszy od czarnego ale i tak oba są lepsze pod tym względem od Waltherów Wink Miałem ci trochę tych różnych złomików i dlatego kocham Steyra  Cool
Odpowiedz
#13
Mała uwaga - czarny mat nie tylko powoduje szybsze nagrzewanie ale i odwrotnie - pomaga szybciej wypromieniować energię powodując spadek temperatury.
Odpowiedz
#14
(04-05-2017, 09:56)AJU napisał(a): Mała uwaga - czarny mat nie tylko powoduje szybsze nagrzewanie ale i odwrotnie - pomaga szybciej wypromieniować energię powodując spadek temperatury.

No to odpowiedziałeś na dręczące mnie pytanie dlaczego ? mam trzy "sztajery" dwa czarne i jeden srebrny i w mojej ocenie sprawdzone , zaobserwowane i zmierzone  te czarne są mniej wrażliwe na nagrzewanie i znacznie mniej "przyspieszają " niż srebrne .
Sławku możne jednak taka nie znaczna zmiana kategorii albo chociaż zaczniesz grzebać wewnątrz pcp ? Wink
Odpowiedz
#15
Ja tam wybrałem czarny bo bardziej mi się podoba, przy obecnie posiadanym staruszku LG100 mam nawet dokupiony nowy czarny kartusz bo też mi się bardziej podoba choć niebieski w Challange'u też nie był zły, jeszcze tylko czarna lufa by się przydała...
Tak na marginesie, nigdy nie rozumiałem tych co mieli Steyery i pozamieniali na Walthery  Tongue
Odpowiedz
#16
(04-05-2017, 01:40)T yamrt napisał(a): (...)Sławku możne jednak taka nie znaczna zmiana kategorii albo chociaż zaczniesz grzebać wewnątrz pcp ? Wink

Nigdy!
Odpowiedz
#17
Może dożyje do tego nigdy Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości