Do biegu…gotowi…strzał. Tak oto dnia 26.01.2020 r. rozpoczęliśmy pierwsze zawody “Pucharu Zimowego 2020”. Jak zawsze to szczególne miejsce jakim jest “kąpielisko leśne” w Zabrzu pokazało, że do dyscypliny sportowej jakim jest strzelectwo terenowe trzeba podchodzić z zimną krwią i wielką pasją.

Jak wszyscy dobrze wiemy i czujemy zima w roku 2020 nie posypała białym puchem wszędzie, a szczególnie na terenach nizinnych, lecz jedno jest pewne, na pewno nie brakuje zmiennego wiatru jak i temperatur w granicach 0.

Lecz i taka pogoda nam nie straszna, stawiliśmy czoło i podjęliśmy karabinki, aby zmierzyć się kolejny raz z wyzwaniem temperatury, wiatru oraz przygotowanych figurek przez Hunter Team. W bramkach strzeleckich jako reprezentanci DGST Beaver brali udział Marcin Markisz (trzeci od lewej), Sławomir Opiela (ostatni po prawej), Krzysztof Wietrzykowski, Paweł Wietrzykowski oraz nowi strzelcy z Dolnego Śląska Maciej Fałkowski (pierwszy od lewej) oraz Tomasz Widła (drugi od lewej).

 

W godzinach 8:00 – 9:30 organizator udostępnił strzelnicę techniczną, był mały tłok ponieważ w zawodach brało udział 79 osób.

Następnie zostaliśmy poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, przydzieleni do grup i udaliśmy się na swoje stanowiska.

Sam tor był podzielony na dwie części. Pierwszą z nich były figurki ustawione bezpośrednio w basenie.

 

Drugą część zabawy stanowiły figurki ustawione w lesie.

 

Co do warunków… Sam początek był bardzo ciężki, wiał silny i zmienny co do kierunku wiatr, czyli raz podwiewało z lewej, po chwili z prawej i po chwili potrafiło wiać w twarz i pytanie czy to powstrzymywało strzelców terenowych? Oczywiście, że NIE 🙂

Po godzinie 11:00 wiatr zaczął słabnąć i warunki mogło by się zdawać, że są dużo lepsze, lecz jako okazało się było to stwierdzenie mylne – byliśmy przemarznięci, co bardzo skutecznie przeszkadzało w strącaniu figurek nawet na bliskich odległościach.

Około godziny 13:00 wszystkie grupy zakończyły przejście całego 30-sto figurowego toru, wyniki zostały podsumowane oraz odbyły się dogrywki gdzie dużym zaskoczeniem była dogrywka aż 8-mu osób o 3 miejsce ( w HFT1), a to oznaczało wysoki poziom strzelców jak i walkę do samego końca pomimo ciężkich warunków.

Bo najważniejsza to jest dobra zabawa 🙂


Wyniki:

FT

 1. Paweł Świtkowski
 2. Piotr Remiszewski
 3. Grzegorz Grabowski

HFT1

 1. Vladimir Kvapil
 2. Dariusz Kida
 3. Maciej Dębowski

HFT2

 1. Dawid Dyrcz
 2. Sławomir Wałęga
 3. Tomasz Knysak

Junior

 1. Zofia Krupa
 2. Grzegorz Wiśniewski
 3. Oliwia Sroga

Drużynowo

 1. WKFT
 2. JURA Team Kolba.pl
 3. Wichura

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. A dla nas była to świetna zabawa oraz bardzo dobra szansa na ćwiczenia z mocnym wiatrem. Na szczęście nie jest to koniec naszych zmagań w “Pucharze Zimowym 2020”.

Do zobaczenia na następnych zawodach czyli 9-tego lutego 2020 r. w Jaworznie.


Wyniki pucharu zimowego

Klasyfikacja generalna