W dniu 19.01.2020 r. odbyły się pierwsze zawody w nowym roku w zaprzyjaźnionym klubie strzeleckim “WSST Strzelec”, który znajduje się w Poznaniu, a same zawody odbyły się w Forcie VI.


Święta, święta i po świętach, a strzelać już się chce i czas powoli szykować się do nowo nadchodzącego sezonu strzeleckiego.
Jak pomyśleliśmy tak i zrobiliśmy. Dnia 19.01.2020 r. karabinki w dłoń i stawiliśmy się w historycznym miejscu jakim jest Fort VI w Poznaniu.

Sam teren bardzo malowniczy, a tor…

Tor oczywiście pełen pułapek oraz niespodzianek w postaci mylnego wiatru lub dużych kątów.

 


Ale przejdźmy do samych zawodów…

W zawodach wystartowało w sumie 48 zawodników w trzech dyscyplinach FT, HFT1 oraz HFT2.

W kategorii HFT2 grupę Beaver reprezentował Sławomir Opela(od lewej), a w kategorii FT próbował swoich sił nowy strzelec z Dolnego Śląska Maciej Fałkowski.

Każdy zawodnik do strzelenia miał 30 figurek. Na torze dla strzelców FT zostało dostawionych 7 odrębnych figurek na dystansie odpowiednim dla tej dyscypliny.

Zawody zaczęły się od standardowego “Zero Range” o godzinie 9:00, następnie o godzinie 10:15 szybka zbiórka, ogłoszenie grup do jakich zostali przydzieleni strzelcy terenowi oraz obowiązkowo

jak przed każdymi zawodami przypomniane zasad bezpieczeństwa.

Aż w końcu nastała godzina 11:00 oraz magiczne dwa gwizdki które rozpoczęły to co strzelcy lubią najbardziej czyli strzelania.

 

 

 

Wszystko co dobre kiedyś się kończy…

Po przejściu całego toru zawody zostały zakończone koło godziny 14:00 i nastał czas na rozmowy z przyjaciółmi oraz nawiązania nowych znajomości przy talerzu gorącej zupy cygańskiej.


Wyniki

Junior HFT

 1. Aleksander Rzymski
 2. Piotr Sroczyński
 3. Antoni Korczyński

HFT1

 1. Krzysztof Szeszuła
 2. Marek Krempczyński
 3. Maciej Szłapka

HFT2

 1. Sławomir Opiela
 2. Sławomir Badziński
 3. Elżbieta Świtała

FT

 1. Marcin Drabik
 2. Piotr Remiszewski
 3. Maciej Fałkowski

Wyniki Ligi zimowej WSST 2019/2020:

HFT1
HFT2
JUNIOR
FT


Zdjęcia od organizatora: Porcja zdjęć od forumowicza WSST silart