Początek kwietnia przywitał nas piękną pogodą i równie wspaniałą ogólnopolską imprezą…

W ubiegły weekend odbyły się pierwsze zawody z cyklu Pucharu PFTA 2017, których organizatorem był Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK 'WIKING’.

Na terenie przyległym do Kwatery Myśliwskiej Smolniki koło Goleniowa zorganizowano sobotnie zawody w Silhouette (pistolet/karabin), oraz konkurencjach dodatkowych – Target challenge i Spinnery zaś w nocy przeprowadzono nHFT. W niedzielę odbyły się konkurencje FT, HFT1 i HFT2.

Bobrów reprezentowali, od lewej: Danusia/Danuta, Tomek/T83, Piotr/Brandon, Sławek/Aju, Marcin/MarcinMM, Krzysztof/yamrt, Ania/Anna

Były to dwa dni spędzone w świetnej, serdecznej atmosferze. Wikingowie zadbali o każdy szczegół – wszystkie sobotnie konkurencje odbyły się bezpiecznie i sprawnie. Zabawy po pachy i dużo, naprawdę dużo nauki…

Najlepsze sobotnie wyniki wraz z pełnymi wynikami członków naszej grupy:

Sobota, Target Challenge:

 1. Mirosław Maciejewicz: 18p
 2. Janusz Pelucha: 18p
 3. Sławomir Opiela: 18p

(…)

5. Marcin Markisz: 16p

(…)

11. Danuta Markisz: 14p


Niedzielny poranek przywitał nasz burzą, jednak same zawody przebiegły w idealnej aurze…

Tor HFT/FT.

Jak przystało na SKPST Wiking, cały tor ustawiony perfekcyjnie – widać klasę tej grupy, wykorzystali bowiem warunki terenowe często budując dodatkowe platformy dla wysokich figurek.

Tutaj nie było przypadkowo postawionych celów, niemalże każdy wymagał indywidualnego podejścia i dobrej kalkulacji… Uwielbiam tory, które nie są na siłę czyszczone w przedpolu i takie, które wymagają zaryzykowania i dokonania optymalnego wyboru, czasem gwarantującego tylko pewną jedynkę.

Zawody strzelane w dwóch obszarach: w lesie i na otwartej polanie. Cechą charakterystyczną łąki w Łęsku jest wiatr, który trochę oszczędził głównie zawodników FT strzelających z rana pierwsze stanowiska. Później siła podmuchów znacznie wzrosła o czym świadczyły szeroko wygięte sznurki i liczne pudła…

W lesie strzelało się zróżnicowane cele, nie brakowało wysokich i dalekich czy ustawionych między ciasnymi przesmykami drzew. Tutaj często musiałem składać się na maksymalnych łokciach, co w sprężynach nie należy do pewnych pozycji. Częste trawy i gałązki skutecznie utrudniały wygodne złożenie się w pozycji…

Tego dnia bezwzględne wyniki znacząco spadły we wszystkich dyscyplinach, co dobitnie świadczyło i trudności toru i o panujących warunkach…  Najlepsze punkty w poszczególnych konkurencjach:

FT:  34p, HFT1: 72p, HFT2: 63p…

Niedzielne wyniki wraz z pełnymi wynikami członków naszej grupy:

Niedziela, HFT1:

 1. Mirosław Maciejewicz: 72p
 2. Tomasz Pachoł: 72p
 3. Mariusz Kaczmarek: 71p

(…)

18. Danuta Markisz, Marcin Markisz: 64p

(…)

31. Anna Machowicz: 59p

(…)

40. Krzysztof Machowicz: 55p

 

Niedziela, HFT2:

 1. Sławomir Opiela: 63p
 2. Tomasz Marszałek: 62p
 3. Janusz Chojnicki: 61p
 4.  Piotr Brandys: 60p

Dla naszych sprężyn, to było naprawdę bardzo udane i świetne wejście w sezon pucharowy. Niezmiernie szkoda, że Piotrowi zabrakło szczęścia (dosłownie 1 punkt),  a podium w HFT2 byłoby całkowicie zdominowane przez Beaverów!

 

W konkurencji Najlepsza Kobieta, nasza Danusia zwyciężyła, odbierając tym samym piękny puchar!

 

Niedziela, Klasyfikacja drużynowa:

 1. SKPST LOK Wiking: 294,44%
 2. DGST Beaver: 293,65%
 3. WKFT: 293,09%
 4. KKST Kraków: 275,42%
 5. SG3M : 273,22%

Dziękuję wszystkim za wspaniałe dwa dni wspólnej zabawy, a Wikingom za to, że są tego głównymi sprawcami 🙂

 

Kompletne Wyniki

Temat na forum


Fotki Marcina

Fotki Radka z SKPST Wiking

Relacje TV:

1 dzień:  https://www.youtube.com/watch?v=ESrDJOK4g2Q
2 dzień:  https://www.youtube.com/w…Ff0&app=desktop