W zeszłą niedzielę, na terenie strzelnicy klubu DSSR odbyły się eliminacyjne zawody Polsko-Czeskiego Pucharu Zimowego.  Frekwencja dopisała, w zawodach wzięło udział ponad 70 strzelców z Polski i Czech.

Naszą grupę reprezentowali:

Kategoria  FT: Tomasz Merski
Kategoria HFT1: Marcin Markisz, Jacek Krystek, Damian Orzoł
Kategoria HFT2: Tomasz Marszałek, Sławek Opiela


Od czego zacząć… Pogoda dopisała. Mróz z rana na poziomie -6’C, gdy słońce wzeszło ponad koronę drzew – nieco zelżał… Wyraźna bryza odczuwalna była przez całe zawody. Mocniejsze podmuchy wystąpiły w godzinach południowych.

Tor został rozstawiony w standardowy dla tego obiektu sposób, co wcale nie znaczy, że był łatwy czy przewidywalny. Koledzy z DSSR rozstawili swoje autorskie figurki z małą ilością blachy okalającą kz-tkę, wykonane w takich proporcjach KZ-blacha, które świetnie myliły, co do rozmiaru strefy trafienia i pośrednio ewentualnej odległości do celu. Tor strzelany głównie w obszarze lasu stanowił główne utrudnienie – częściowo ciemny ze światłocieniami i dalekimi celami. Miałem wrażenie, że większość celi była w maksymalnych dystansach. I tu pojawił się następny element – wiatr, przeszkadzający przez cały czas trwania zawodów. Początkowo można było przypuszczać, że wiatr jest jednorodny z mocniejszymi podmuchami – nic bardziej mylnego! Wiatr płatał figle nie tylko co do siły, ale i kierunku (co potwierdzały późniejsze rozmowy z zawodnikami FT). W moim przypadku czynnik wiatru spowodował utratę punktów na przełomie całych zawodów. Nie potrafiłem w trakcie zawodów nauczyć się charakteru podmuchów. Wiem na pewno, że początkowo obierałem za duże poprawki… no cóż, pozostaje więcej strzelać na wietrze…

Niska temperatura napsuła krwi wielu zawodnikom i naszych pcp-owców też nie oszczędziła. Damian w połowie toru zrezygnował ze strzelania w obawie o sprzęt. W podobnej sytuacji był Marcin, choć ten dotrwał w zmaganiach do końca… Swój pierwszy wyjazdowy występ zaliczył Jacek, zaś Tomek/Jester pierwszy raz wystąpił w barwach beaverowskich. Koledzy! Brawo za zaangażowanie i pierwsze punkty w Pucharze Zimowym!

W poszczególnych kategoriach zajęliśmy następujące miejsca:

Kategoria  FT:

1. Tomasz Śliwa 22p
2. Robert Szambelan 22p
3. Przemysław Godek 21p
(…)
6. Tomasz Merski 15p


Kategoria HFT1:

1. Piotr Czarnowski 53p
2. Dariusz Kida 53p
3. Gabriel Węcel 52p
(…)
17. Marcin Markisz 47p
(…)
35. Jacek Krystek 37p
(…)
49. Damian Orzoł 24p


Kategoria HFT2:

1. Tomasz Marszałek 53p
2. Grzegorz Krupa 52p
3. Sławek Opiela 47p


Drużynowo zajmujemy po pierwszej eliminacji 6 miejsce z 96,71%

Muszę tutaj napisać kilka słów o występie naszego kolegi  Tomka/T83 , strzelającego w kategorii HFT2. Osiągnął rewelacyjny wynik 53p/60p , doganiając kolegów z klasy HFT1. Świadczy to o jego świetnej formie i znakomitej prognozie na sezon…


Wyniki


Zdjęcia Orlik
Zdjęcia Kicmis
Zdjęcia Lorjar

Filmik z zawodów

Temat forum